Akcja „BohaterON” w Twojej Szkole 2023 - włącz historię"

Uczniowie klas piątych pod opieką nauczycielki języka polskiego i historii P. Beaty Czechowskiej – Siudak uczestniczyli w akcji pt.: „BohaterON – włącz historię”. To ogólnopolska kampania mającą na celu upamiętnienie, uhonorowanie oraz udzielanie bezpośredniej pomocy uczestnikom Powstania Warszawskiego. Ponadto wnosi aspekt edukacyjny, gdyż jej celem jest zapoznanie z pięknymi kartami historii Polski XX wieku i patriotycznymi postawami jej mieszkańców oraz budowanie wrażliwości społecznej. Od 2014 r. w działania edukacyjne „BohaterON w Twojej Szkole" zaangażowało się ponad 10 tysięcy przedszkoli, szkół i placówek dla dzieci i młodzieży, wysłano 1.250.000 kartek do powstańców z kraju i z zagranicy, a około 2. 000.000 uczniów uczestniczyło w zajęciach edukacyjnych na terenie Polski i za granicą.

Jest nam niezwykle miło, że i uczniowie z SP nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi poznali historię uczestników i wydarzeń, które trwały 63 dni oraz włączyli się do ogólnopolskiej kampanii. Oprócz pracy warsztatowej uczniowie klas piątych dodali wpisy na stronie „Dumni z Powstańców”.

Należy dopowiedzieć, że na początku działania akcji, żyło i uczestniczyło w rocznicowych wydarzeniach około 4.800 powstańców. Dzisiaj wśród nas pozostało niespełna 500 uczestników historycznego zrywu, a czas jest nieubłagany. Toteż należy okazać pamięć o tych, których już nie ma wśród nas oraz tym, którzy pozostali i śledzą losy Polski oraz postawy Polaków. W przyszłym roku przypada 80 rocznica Powstania Warszawskiego, tak więc uczcijmy powstańców w każdej miejscowości i w każdym czasie .

„Pamiętamy i jesteśmy dumni z tego, co dla nas zrobili”- niech stanie się przesłaniem dla uczniów.

 

Beata Czechowska- Siudak

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl
id. e-PUAP: SP51Bytom

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2023/2024.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com