Dnia 10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta na pamiątkę 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty najważniejszych powstań narodowych. Uczniowie klasy 7a i 6d przedstawili montaż słowno-muzyczny, który pozwolił zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Po akademii cała społeczność szkolna wraz z gośćmi – Panią Senator RP Haliną Biedą i Posłem RP Tomaszem Głogowskim udała się z pocztem sztandarowym w biało- czerwonym pochodzie na boisko szkolne, gdzie wspólnie zaśpiewaliśmy hymn państwowy "Mazurek Dąbrowskiego".

Dzień ten dla nas był lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. "Ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą, ja to mam szczęście". Pamiętamy jednak o tym, że przodkom winniśmy pamięć, a ojczyźnie – miłość. Uroczystość dostarczyła społeczności szkolnej nie tylko wrażeń estetycznych, ale również wzbudziła refleksję nad postawami patriotycznymi. Uczniowie poczuli przywiązanie do historii, dumę z przynależności do narodu polskiego, szacunek do wartości, o które walczyli nasi przodkowie.

Serdecznie dziękujemy organizatorom tej uroczystości: Pani Annie Dziadek, Panu Adamowi Dębale, Pani Beacie Czechowskiej-Siudak, Pani Renacie Biszko, Panu Markowi Romanowskiemu za wspaniale przygotowaną uroczystość, która na długo będzie przez wszystkich zapamiętana.

 

Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia:

11listopada_0011.jpg11listopada_002.jpg11listopada_005.jpgniepo1.jpg11listopada_0010b.jpg11listopada_0010.jpg11listopada_009b.jpg11listopada_004.jpg11listopada_003.jpg11listopada_009.jpgniepo2.jpg11listopada_0013.jpg11listopada_006.jpg11listopada_001.jpg11listopada_008.jpg11listopada_0012.jpg11listopada_0015.jpgniepo3.jpg

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl
id. e-PUAP: SP51Bytom

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2023/2024.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com