W tym roku nasza szkoła rozpoczęła współpracę z Centrum Debat przy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku realizując program Klubików Debat Historycznych. W ramach programu16 września w Sulejówku odbyło się szkolenie stacjonarne dla Opiekunów Klubików z wykorzystania debat i argumentacji w nauczaniu historii oraz prowadzenia klubiku debat.

2 października odbyło się szkolenie dla uczniów w ramach programu Klubików Debatanckich. W szkoleniu uczestniczyli uczniowie kl. 8b: Michał Bielecki- Świercz, Nicole Drobny, Eulalia Grabowska, Marek Jabłoński, Weronika Kobyłecka, Jakub Konieczny, Jakub Kotara, Oliwia Kożuchowska, Oliwia Niedźwiedź,Zuzanna Surowiec, Nicole Szeremeta, Vanessa Szeremeta oraz uczniowie z kl. 7a: Sonia Naleźniak, Mateusz Pikul, Tymoteusz Wróblewski, Bartosz Sławiński , Dacjan Słomka.

Szkolenie przeprowadziła Pani Marta Sanz Wawer - studentka Uniwersytetu Warszawskiego, mistrzyni i najlepsza mówczyni Polish Schools Debating Championships (Mistrzostwa Polski w języku angielskim), za granicą była nagradzana w turniejach jak Aberdeen Open i Estonian Open, reprezentowała Polskę na Licealnych Mistrzostwach Świata i sędziowała w mistrzostwach Europy w Bułgarii w debatach oraz w debatach międzynarodowych.

28 października odbyło się szkolenie on-line, składające się z części historycznej i części debatanckiej. Przed nami jeszcze jedno szkolenie on-line 25 listopada. W ramach programu odbędą się dwa Turnieje Debat Historycznych (jesienny i wiosenny) - możliwość spotkania i debaty pomiędzy członkami Klubików z różnych szkół w Polsce. Pierwszy turniej planowany jest na 2 grudnia w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Ze strony muzeum jesteśmy otoczeni opieką merytoryczną przez cały rok szkolny.

Naszym klubowiczom debat historycznych życzymy trafnych argumentacji i sukcesów w turniejach.

 

Anna Dziadek i Adam Dębała

 

GALERIA

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl
id. e-PUAP: SP51Bytom

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2023/2024.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com