Przed nami oczekiwanie na jedno z najpiękniejszych świąt w naszej kulturze, a mianowicie święta Bożego Narodzenia. W czasie wspólnych spotkań pamięcią przywołujemy tych, których już nie ma między nami, natomiast do członków rodziny lub znajomych, żyjących wiele kilometrów od nas wysyłamy SMS z życzeniami lub MMS.

A może warto powrócić do tradycji własnoręcznie napisanych życzeń na kartkach świątecznych i przesłania ich do bliskich lub nieznajomych, którzy samotnie spędzają ten świąteczny czas.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi przystąpili po raz kolejny do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej” pt „Idą święta, nie o SMS – ie , lecz o kartce pamiętaj” pod egidą Fundacji ” Dbam o Mój Zasięg”.

Nadrzędnymi celami kampanii są: przeciwdziałanie negatywnym konsekwencjom uzależnienia od telefonu czyli fonoholizmu, przeciwdziałanie e- uzależnieniom wśród dzieci, wzmocnienie więzi rodzinnych, rozwijanie kompetencji cyfrowych, a ponadto kształcenie uzdolnień plastycznych i językowych, wrażliwości estetycznej uczniów, poznanie tradycji świąt Bożego Narodzenia w Polsce oraz w Europie.

Młodzież na lekcjach języka polskiego redagowała życzenia na kartkach świątecznych, przekazanych przez fundację ”Dbam o Mój Zasięg” - do zaprzyjaźnionych instytucji i osób, współpracujących z naszą szkołą oraz do osób, samotnie spędzających wigilię i Boże Narodzenie.

Należy nadmienić, że uczniowie również kształcili wrażliwość plastyczną i językową poprzez własnoręczne wykonanie kartek świątecznych, którymi obdarują członków rodzin.

Pomysłodawcą udziału naszej szkoły w kampanii społecznej jest nauczycielka języka polskiego P. Beata Czechowska – Siudak.

1.jpg6.jpg8.jpg7.jpg2.jpg4.jpg3.jpg5.jpg

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2017/2018.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com