Akcja charytatywna

 ,,Zdążyć przed zimą – pomoc dla głodujących i opuszczonych

w syryjskim mieście Tartus”

 

Wojna w Syrii trwa już wiele tat. Sytuacja milionów ludzi w tym kraju jest dramatyczna. Szkolny Klub Wolontariatu organizował już akcje dla Syrii m.in.  Mleko dla Aleppo dla dzieci i matek karmiących. Nie pozostajemy obojętni ! Pomagamy!

W tym roku wolontariusze przygotowali sianko wigilijne, które było rozdawane  w 4 niedzielę adwentu w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, a uzyskane pieniądze będą wsparciem w ramach zbiórki ,, Zdążyć przed zimą- pomoc dla głodujących i opuszczonych w syryjskim mieście Tartus”.

Zbliża się zima i sytuacja mieszkańców miasta Tartus w Syrii staje się dramatyczna. W tym portowym mieście żyje ogromna liczba uchodźców, którzy uciekli do Tartus z najbardziej dotkniętych wojną obszarów i od wielu miesięcy koczują bez pracy, pożywienia i nadziei. W Tartus brakuje prądu, wody, żywności i lekarstw. W najtrudniejszej sytuacji są najstarsi mieszkańcy miasta, schorowani, głodni i pozbawieni jakiejkolwiek opieki zdrowotnej  i medycznej. Wielu z nich cierpi w samotności, żyjąc w zakamarkach, zrujnowanych mieszkaniach, bez wsparcia ze strony rodziny czy znajomych. Przymierają głodem w coraz trudniejszych warunkach pogodowych. Starszymi ludźmi w Tartus opiekują się siostry sercanki, które apelują o pilną pomoc. Naszym celem jest zebranie środków finansowych przeznaczonych dla starszych, samotnych, schorowanych i opuszczonych mieszkańców Tartus, aby przywrócić im nadzieję i wesprzeć przed nadchodzącą zimą. Potrzebują żywności, ubrania, lekarstwa i pomocy medycznej. Mamy nadzieję , ze zebrana kwota 1970zł i 62 gr. będzie wsparciem dla potrzebujących przed nadchodzącą zimą.Wolontariusze wielkiego serca, którzy włączyli się w przygotowanie akcji: Wiktor Gabryszak- kl. 2d, Magdalena Sobiegała- kl. 4d, Kamil Dąbek, Szymon Szydłowski, Bartosz Sławiński, Michał Szołtysik- kl. 5a, Julia Augustyn, Julia Korol- kl. 5d, Magdalena Słoma- kl. 7c, Karolina Kłujszo, Alicja Hajduk, Zuzanna Cichoń, Natalia Fryc, Barbara Kostrzewa, Zuzanna Michalska- kl. 7d, Wojciech Słoma, Natalia Brumma, Mikołaj Pyjas, kl. 8a, Wiktor Marszolik, Borys Fischer, Mateusz Hercuń, Jan Jaworski, Martyna Walczak, Milena Wielbłąd, Angelika Wojtala- kl. 8b, Maja Hajduk- kl. 8c, Dawid Kępiński, Olivier Jaski, Karolina Hańderek, Zofia Wołowska, Olga Frankiewicz, Natalia Sitek oraz absolwenci- Emilia Szołtysik i Piotr Kłujszo. Mamy nadzieję, że dla biorących udział w akcji największą nagrodą jest świadomość, że mogli dołączyć do zbiórki i nieść konkretne wsparcie,  bo jesteśmy ,, Szkołą, która niesie pomoc”.

Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu 

pod opieką Pani Anny Dziadek, Pani Marzeny Sobiegały, Pani Ewy Niejodek, S.Janiny

 

1.jpg12.jpg11.jpg9.jpg6.jpg10.jpg14.jpg8.jpg7.jpg2.jpg4.jpg3.jpg13.jpg5.jpg15.jpg
                                                                      

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2017/2018.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com