Czy można poznawać świat nie kosztując specjałów, które oferują odwiedzane przez nas kraje? Zdecydowanie nie! Uczniowie klas siódmych udowodnili nam to nader dobitnie. Szkolna aula zmieniła się w poniedziałkowe przedpołudnie w luksusową restaurację. Stoły uginały się od smakołyków pieczołowicie przygotowanych przez uczniów. Było smacznie i kolorowo. Jury miało bardzo trudne zadanie!

Reprezentacja Francji z klasy 7b zasługuje na olbrzymie wyróżnienie z uwagi na przepiękne dekoracje, nawet łuk triumfalny z cudną iluminacją pojawił się we francuskiej restauracji, stroje, wcielenie się w postaci mima czy współczesnego francuza i te przepyszne sery, bagietki, ciasta francuskie, to tylko niektóre ze smakołyków, pod którymi stół się uginał! Młodzież wykonała kawał wspaniałej roboty!!!

Zgłębieniem wiedzy na temat kraju jakim jest Wielka Brytania podjęła się klasa 7f to na początek podział obowiązków, przygotowanie licznych potraw, strojów, dobranie menu, ozdób na stoły, flagi napisy, talerzyki angielskie, filiżanki, stroje kelnerek,dbałość o szczegóły: małe flagi zdobiące potrawy od tłustych i na słodko po pudding, pancake i mini fish and chips:)wszystko to we wspaniałej współpracy z Wychowawcą w atmosferze radosnej zabawy!

Klasa 7a wybrała się w kulinarna podróż do Włoch i udowodniła, że Italia to nie tylko pizza. Zapach bazylii i dojrzałych pomidorów będzie jeszcze długo w naszej pamięci. Włoska kuchnia jest jak kolory flagii zielone, białe i czerwone. Młodzież z wielka precyzją przygotowała włoski stół na którym nie zabrakło nawet pieca do pizzy! a wszystkie te cuda w akompaniamencie włoskiej muzyki.

Uwieńczeniem festiwalu jednak były smaki naszej polskiej kuchni! Nie zabrakło regionalnych potraw śląska, sałatki jarzynowej czy chleba ze smalcem! A te wypieki!!! Palce lizać!

Absolutnym hitem okazał się pomysł reprezentacji Ameryki z klasy 7c. To te smakołyki podbiły żołądki i skradły serca jury i tak oto zasłużyły na miano zwycięzcy! Kosztowaliśmy miniburgery, pancake i absolutny hit: masło orzechowe:)

1.jpg12.jpg11.jpg9.jpg6.jpg10.jpg14.jpg8.jpg7.jpg2.jpg4.jpg3.jpg13.jpg5.jpg

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 174 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2017/2018.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com