20 marca tego roku przypada 100. rocznica plebiscytu na Górnym Śląsku, który był ważnym wydarzeniem na arenie międzynarodowej po zakończeniu Wielkiej Wojny. Decyzja o jego przeprowadzeniu wynikała z postanowień Traktatu Wersalskiego. Mieszkańcy obszaru plebiscytowego mieli zdecydować o przynależności do Polski lub Niemiec. W bytomskim Hotelu "Lomnitz" znajdowała się siedziba Polskiego Komisariatu Plebiscytowego. Na jego czele stał Wojciech Korfanty, powołany na to stanowisko przez polski rząd w lutym 1920 roku. Polski Komisariat Plebiscytowy był odpowiedzialny za przeprowadzenie kampanii przedplebiscytowej, której celem było przekonanie jak  największej liczby mieszkańców Górnego Śląska do głosowania "za Polską". Niekorzystne dla Polski projekty wytyczenia granicy, będące skutkiem plebiscytu, stały się jedną z przyczyn podjęcia przez W. Korfantego decyzji o wybuchu III Powstania Śląskiego.

Dla upamiętnienia działalności Polskiego Komisariatu Plebiscytowego w Bytomiu 100. rocznicę plebiscytu na Górnym Śląsku zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VIII SP oraz szkół średnich na lekcję poświęconą tej tematyce. To niezwykle ważne, by poznać wydarzenia o międzynarodowym znaczeniu, które miały miejsce w naszym mieście. Warto pogłębiać wiedzę o historii swojego miasta i jej wpływie na historię regionu, kraju i Europy. Zapraszam wszystkich uczniów na wyjątkową lekcję o naszej historii, historii Bytomia, historii Śląska, Polski i Europy. 

19 marca, w przededniu 100. rocznicy plebiscytu na Górnym Śląsku, o godz. 9.00 spotykamy się na lekcji historii online.

 

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 129 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2017/2018.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com