Sukcesy uczniów klasy 7d w turniejach judo w sezonie 2019/2020

Choć w wyniku pandemii oraz odwołania wszystkich wydarzeń sportowych sezon startowy judoków został zawieszony w marcu, to jednak do tej pory zawodnicy naszej klasy sportowej judo godnie reprezentowali SP 51 oraz klub GKS „Czarni” Bytom na arenach krajowych i międzynarodowych.

Zaczęliśmy starty bardzo wcześnie ponieważ już 14 września odbyła się III runda Otwartych Mistrzostw Bytomia. Startowało w niej 4 naszych reprezentantów:

Baran Jakub – udział

Fras Mateusz – V miejsce

Qaddourah Karim – II miejsce

Ulitzka Jakub – V miejsce

Następnie, tylko jeden uczeń naszej klasy brał udział w dniach 28-29 września, na rozgrywanym na warszawskim Torwarze, międzynarodowym turnieju Warsaw Judo Open, gdzie startowało 1800 zawodników z 29 krajów i 292 klubów. Naszą szkołę reprezentował Karim Qaddourah, startujący w wadze -60 kg, w której było aż 98 zawodników. Niestety nie udało mu się przebić do strefy medalowej, chociaż trzeba zaznaczyć, że wygrał dwie walki i dopiero w trzeciej musiał uznać wyższość przeciwnika, co spowodowało odpadnięcie z turnieju (przy takiej ilości zawodników, trzeba wygrać minimum 5-6 walk żeby wejść w czołową siódemkę). Trzeba zaznaczyć, że turniej ten jest jednym z największych tego rodzaju imprez w Europie w kategorii młodzika.  

XXIII Międzynarodowy Turniej Judo oraz II Memoriał Józefa Chowańca Zakopane 2019 w dniu 5 października to kolejny udany start naszych judoków. Kuba Baran otarł się o medal przegrywając walkę o 3 miejsce i został uplasowany na V pozycji. Natomiast Karim Qaddourah nie miał sobie równych i zwyciężył całą kategorię wagową.

26 października w Bytomiu odbyła się kolejna runda Śląskiej Ligi Judo. Jedynym reprezentantem szkoły na tych zawodach był Mateusz Fras, który zdobył złoty medal pokonując po drodze wszystkich swoich przeciwników.  

Kolejnym przystankiem w sportowym sezonie był Rybnik i tamtejszy Silesia Cup czyli Puchar Śląska, który odbył się w dniu 16 listopada. Doskonale zaprezentowali się nasi reprezentanci ponieważ wszyscy zdobyli medale. Kuba Baran oraz Karim Qaddourah zwyciężyli w swoich kategoriach wagowych natomiast Mateusz Fras zdobył brązowy medal.

W dniu 30 listopada w Opolu odbył się Memoriał Trenera Edwarda Faciejewa w Stegu Arena. To kolejny start, z którego nasi zawodnicy przywieźli medale. Karim Qaddourah oraz Kuba Baran zostali sklasyfikowani na III miejscach, tyle że w oddzielnych kategoriach wagowych. Warto zaznaczyć, że turniej odbywał się na wysokim poziomie o czym może świadczyć ilość startujących w nim zawodników - około 600 dzieci.

Natomiast w ostatniej rudzie Otwartych Mistrzostw Bytomia dnia 7 grudnia na I-szych pozycjach uplasowali się Karim Qaddourah oraz Kuba Baran.

Dzięki uzyskanym we wszystkich rundach wynikom wyłoniona została Klasyfikacja Generalna czyli najlepsza „dziesiątka” startujących w Otwartych Mistrzostwach Bytomia. Oprócz tego utworzono Klasyfikację Klubową czyli najlepszą „dziesiątkę” reprezentantów klubu w tym cyklu turniejów. Wysokie miejsce zdobywane przez naszych zawodników zaowocowały następującymi wynikami klasyfikacji OMB:

Karim Qaddourach – VI miejsce w Klasyfikacji Generalnej

Kuba Baran – X miejsce w Klasyfikacji Klubowej

Największe zawody na Śląsku dla młodzików czyli Mistrzostwa Śląska odbyły się w Bytomiu w dniu 5 stycznia 2020 roku. Bezkonkurencyjny okazał się w nich Karim Qaddourah, zdobywając złoto i uzyskując kwalifikację do Kadry Wojewódzkiej. Minimalnie do medalu zabrakło Kubie Baranowi, który zajął V miejsce ale to i tak bardzo wysoki wynik jak na pierwszy start w imprezie tej rangi.

Ostatni start przed odwołaniem wszystkich imprez sportowych to Ostrava Judo Open w dniach 29.02-1.03.2020. Startował tam Karim Qaddourah jednak nie udało mu się przebić do strefy medalowej.

Podsumowując możemy być dumni z naszych judoków z klasy 7d, którzy godnie reprezentują naszą szkołę oraz klub w zawodach krajowych oraz międzynarodowych. Serdecznie gratulujemy owocnych występów!

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl
id. e-PUAP: SP51Bytom

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2023/2024.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com