ZADANIA DOTYCZĄ KLAS 4-8

Dzień dobry.
Przesyłamy opis lekcji wychowania fizycznego dla klas 4-8. Przypominam o odpowiednim stroju sportowym do wykonywania ćwiczeń, nawadnianiu się podczas przerw wypoczynkowych oraz higienie (kąpieli, prysznicu) po zajęciach WF-u.
 
1.Wyścig żółwi
Zabawa, przy której jest sporo śmiechu, nazwa może bardziej Wam się skojarzyć z grą planszową, ale tym razem to nie to! Pamiętacie ze szkolnych zajęć gimnastycznych woreczki z grochem? Będziecie ich potrzebowali! Bardzo łatwo je uszyć, ale jeśli jednak z igłą i nitką Wam nie po drodze, wsypcie groch lub kaszę do woreczka śniadaniowego,pamiętajcie aby go zawiązać. A teraz reguły gry! Na starcie ( ustalacie sobie w dowolnym pomieszczeniu w domu ) ustawia się jedna lub więcej osób (np. opiekun, brat, siostra) w pozycji na czworaka. Każdy zawodnik na plecach ma balast w postaci woreczka. Każdy porusza się na czworaka najszybciej jak potrafi do mety( np. w pokoju obok startu ). Gdy woreczek spadnie zaznaczamy od miejsca dokąd żółw dotarł, podnosimy go i układamy z powrotem na plecy. Staramy się aby nie spadł nam ani razu woreczek od momentu startu do mety.
 
2.Przeprawa przez rzekę
Wyobraźcie sobie, że przez Wasz pokój przepływa rzeka. Długi rwący potok rozciąga swoje brzegi od stołu, aż do kanapy lub od ściany do ściany, w zależności od rozkładu mieszkania. Musicie przejść na drugą stronę skacząc po kamieniach, ale tak, aby nie wpaść do wody. Czym są kamienie? Kawałki materiału, dywaniki, itd. Rozłóżcie je na podłodze tak, aby przejście po nich nie było zbyt łatwe. I po każdym prawidłowym przedostaniu się na drugi brzeg zmieniajcie ustawienie. Oczywiście na trudniejsze, tak jakby to był kolejny level do przejścia w grze.
 
3.Butelkowy slalom
Uważacie, że poruszanie się slalomem jest łatwe? To spróbujcie to zrobić z zawiązanymi oczami! Ta zabawa poprawia koncentrację, ćwiczy zapamiętywanie i koordynację ruchową. Opowiem Wam na czym polega! Zaczynacie od rozstawienia dwóch butelek po pokoju. Macie chwilę na przyjrzenie się i zapamiętanie gdzie stoją, po czym zawiązujecie sobie oczy. Zadanie polega na przejściu w taki sposób, aby nie przewrócić żadnej z butelek. Gdy uda wam się przejść poziom, dokładacie kolejną przeszkodę i tak do momentu, aż skończą Wam się w domu plastikowe butelki :).
 
4.Tor przeszkód
Nie znam nikogo, kto nie uwielbiałoby toru przeszkód! Do jego wykonania wykorzystajcie to co macie w domu. Mogą to być wielkie kartony przez środek, których trzeba się przeczołgać, poduszki, po których trzeba się ślizgać, butelki, które należy omijać czy krzesła, na które trzeba się wspinać! Zabawa idealna zarówno dla młodszych jak i dla starszych. Liczymy na waszą inwencję twórczą.
 
5.Mały ninja
Mały ninja, człowiek pająk, nazywajcie to jak chcecie. Wystarczy zaplątać sznurek czy włóczkę o stół i krzesła by stworzyć niełatwy do przejścia tor (zdjęcie w pliku). Ćwiczenie wymaga skupienia, precyzji i trochę gimnastyki. A układ można za każdym razem zmieniać, zaczepiając w inny sposób włóczkę.
 
6.Balonowy tenis
Gra w piłkę w domu nie jest do końca bezpieczna. Odbijaniem piłki poczekamy, aż pogoda się poprawi i skończy się epidemia a tymczasem w domu gramy balonem. A zamiast rakietek używamy np. drewnianych łyżek, plastikowym talerzem, deska do krojenia chleba. Komu się uda odbić jako pierwszemu 50 razy podchodzi do najbliższej osoby w domu i przybija jej tzw. piątkę.
 
7.Szczudła z puszek
Przygotowując świąteczne sałatki korzystać wasi opiekunowie będą z kukurydzy konserwowej? Przydadzą się puszki do zrobienia szczudeł! Potrzebny będzie jeszcze sznurek, który przewleczecie przez zrobione w nich dziurki. Dziecko staje na puszkach, a sznurki trzyma w dłoniach nimi steruje i tak porusza się po domu.
 
Życzymy zdrowych, spokojnych, radosnych świąt Wielkanocnych !
Pamiętajcie żeby w lany Poniedziałek lepiej zalać się potem niż wychodzić z domu :)
Pozdrawiamy, Zespół Wychowania Fizycznego

Drogie Dzieci, 
zapraszam na kolejne zajęcia z cyklu WF w domu. Dziś dzięki ćwiczeniom z nietypowym przyborem - plecakiem, będziemy angażować do pracy całe ciało oraz kształtować siłę i wytrzymałość danej grupy mięśniowej zależnie od ćwiczenia. Jednocześnie przypominamy o zachowaniu bezpieczeństwa w trakcie zajęć oraz odpowiedniej higienie i diecie przed a także po zajęciach.
Na filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=rNrPo7ne-KE&t=6s podane są  poszczególne ćwiczenia, sposób ich wykonania oraz jakie mięśnie angażują, kolejno:
1. Wyciskanie plecaka w leżeniu na plecach 2. Wykroki w miejscu z plecakiem na wysokości klatki piersiowej 3. Thrusters - przysiad z plecakiem trzymanym na wysokości klatki piersiowej połączony z wypchnięciem go nad głowę 4. Swing - wymach plecakiem 5. Wypad boczny z plecakiem trzymanym na wysokości klatki piersiowej 6. Skręt tułowia w siadzie równoważnym z plecakiem trzymanym w ramionach 7. Podciąganie plecaka pod brodę wzdłuż ciała 8. Spięcia brzucha z plecakiem trzymanym nad klatką piersiową 9. Prostowanie prostych ramion z plecakiem 10. Uginanie przedramion z plecakiem
Wykonujemy 2-4 serii każdego ćwiczenia, od 8 do 12 powtórzeń w serii. Do plecaka pakujemy butelki wypełnione wodą tak aby dobrać obciążenie do swoich możliwości (klasy 4-6 - około 2-3 butelki półtoralitrowe, klasy 7-8 - około 4-5 butelek półtoralitrowych). 
Życzymy powodzenia w treningu. Pamiętajcie, że ruch to zdrowie. Trzymajcie się zdrowo!!
Pozdrawiamy, Zespół Wychowania Fizycznego
Obszar załączników

Uwaga wyzwanie dla chętnych !!!

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą otrzymać dwie „6” z wychowania fizycznego do obejrzenia filmu. W filmie znajdziecie wskazówki co i jak trzeba zrobić.

Link do filmu

https://youtu.be/ACeEDoRwEoI

Zespół wychowania fizycznego

Obszar załączników

Podgląd filmu YouTube WF w domu - WYZWANIE

 

WF w domu - WYZWANIE

 


KLASA IV + V

GIBKOŚĆ:
Animal Moves:
1 - Dżdżownica 15s
5 - Misiek tyłem 15s
6 - Misiek przodem 15s
8 - Spiderman 15s
13 - Goryl 15s
15 - Jaszczurka 15s

Rozciąganie dynamiczne:
1 - Siad V 8x
2 - Wymachy w świecy bok 8x
3 - Wymachy w świecy przód 8x
4 - Dynamiczne przeskoki 8x
6 - Przód - tył - stretch 8x
7 - Wstawanie sprinterskie 8x (4x na nogę)

* przerwa 2 min

SIŁA:
Kończyna górna (po każdej próbie 20s odpoczynku):
1 - Pompka 10x
2 - Pompka + core 10x
3 - Pompki chodzone 10x
* 2 serie (między seriami 30s odpoczynku)

Kończyna dolna (po każdej próbie 20s odpoczynku):
1 - Wykrok w miejscu 10x
2 - Wykrok w tył 10x
4 - Wykrok do boku 10x
* 2 serie (między seriami 30s odpoczynku)

KLASA VI + VII + VIII

GIBKOŚĆ:
Animal moves:
1 - Dżdżownica 15s
4 - Dżdżownica 4 15s
5 - Misiek tyłem 15s
6 - Misiek przodem 15s
9 - Chest Bridge 15s
10 - Przejścia dołem 15s
15 - Jaszczurka 15s
16 - Jaszczurka + rotacja 15s

Rozciąganie dynamiczne:
1 - Siad V 10x
2 - Wymachy w świecy bok 10x
3 - Wymachy w świecy przód 10x
4 - Dynamiczne przeskoki 10x
6 - Przód - tył - stretch 10x
7 - Wstawanie sprinterskie 10x (5x na nogę)
8 - WGS 10x

* przerwa 2 min

SIŁA:
Kończyna górna (po każdej próbie 20s odpoczynku):
1 - Pompka 10x
2 - Pompka + core 10x
3 - Pompki chodzone 10x
4 - Pompka z rotacją 10x
5 - Pompa judo 10x
6 - Unoszenie ramion

Kończyna dolna (po każdej próbie 20s odpoczynku):
1 - Wykrok w miejscu 10x
2 - Wykrok w tył 10x
4 - Wykrok do boku 10x
6 - Przysiad z piłką (może być bez) 10x
9 - Martwy ciąg jednonóż z piłką (może być bez) 10x

Stabilizacja/Siła Core (po każdej próbie 30s odpoczynku:
1 - Podpór przodem antyrotacja 15s
2 - Podpór przodem - ręce w przód 15s
4 - Podpór bokiem 15s
6 - Podpór bokiem jednonóż 15s

* Podaliśmy przykładową ilość powtórzeń, serii oraz wypoczynku między ćwiczeniami dla poszczególnych klas (można je zwiększyć lub zmniejszyć). Pamiętajcie o bezpieczeństwie (odpowiednie miejsce w domu), stroju sportowym, nawadnianiu oraz higienie po zajęciach.

ĆWICZENIA Z CIĘZAREM CIAŁA
pozdrawiamy,
Zespół Wychowania Fizycznego.


Kolejna seria ćwiczeń fizycznych w domu. Proszę pamiętajcie o zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny. Proponujemy przed przystąpieniem do ćwiczeń dokładnie przeczytać opisane zadania. Czytając wyobraźcie sobie jak będą wyglądały poszczególne ćwiczenia.  Dla ułatwienia przygotowaliśmy również krótki film.  Film można wyświetlić klikają w poniższy link.

https://youtu.be/-tJhYCRLW2U

1)    W pozycji rozkrocznej wykonujemy 10 obustronnych krążeń ramion w tył.

2)    Podskokiem wykonujemy szerszy rozkrok, unosimy ramiona w bok, opad tułowia i 20 skrętoskłonów z dotknięciem dłońmi  raz do prawej raz  do lewej kostki.

3)    20 dynamicznych pajacyków

4)    Pozycja wykroczno –zakroczna (prawa noga z przodu, lewa noga z tyłu) ręce ustawione przeciwnie do nóg (lewa ręka z przodu, prawa z tyłu). Podskokiem wykonujemy zmianę ustawienia rąk i nóg 30 razy

5)    Ustawienie w rozkroku ręce w górze. Skłon do nogi lewej z dotknięciem stopy, do środka pomiędzy nogami i do nogi lewej 12 razy

6)    Z pozycji stojąc wykonujemy przysiad z dotknięciem podłoża, następnie wyskok w górę z wymachem rąk nad głowę  12 razy

7)    Siad prosty ręce oparte o podłoże z boku biodra. Unosimy biodra do góry wspierając się na dłoniach i piętach utrzymując pozycję przez 10 sek. Ćwiczenia powtarzamy 5 razy.

8)    Interwałowy bieg w miejscu. Przez 10 sekund wykonujemy luźny skip A w miejscu, następnie przez kolejne 10 sekund przyspieszamy unosząc kolana do konta prostego. Sekwencję powtarzamy 6 razy

9)    Leżenie tyłem (na plecach) ręce układamy wyprostowane w bok. 10 razy dotykamy stopą z wyprostowanym kolanem do przeciwległej ręki ( prawa noga do lewej dłoni)

10)    Łączymy przysiady z pajacykami 12 razy. Wykonujemy przysiad z dotknięciem rękami podłoża, następnie robimy dynamicznie pajacyka.

11)     Skip C łączymy z wymachem rąk w górę w bok do wysokości barków 30 razy.

12)     Rozpoczynamy od dwóch pajacyków po których następuje zgięcie kolana prawej nogi z uniesieniem jej na wysokość biodra. Ćwiczenie wykonujemy raz prawą raz lewą nogę 16 razy

13)       Rozpoczynamy ćwiczenie od kroku w prawą stronę następnie schodzimy delikatnie do półprzysiadu po którym następuje wyskok w górę z wymachem rąk nad głowę 15 razy.

14)        Ćwiczenie uspokajające – leżenie tyłem z zamkniętymi oczami. Liczymy w myślach do 60 rozluźniając wszystkie mięśnie.

Zespół wychowania fizycznego

 Obszar załączników

Podgląd filmu YouTube WF w domu

WF w domu


Drogie Dzieci,
zapraszamy na kolejne zajęcia z cyklu WF w domu. Dziś będziemy kształtować siłę oraz wytrzymałość mięśni całego ciała z przyrządem nietypowym na zajęciach wychowania fizycznego - krzesłem. Jednocześnie przypominamy o zachowaniu bezpieczeństwa w trakcie zajęć oraz odpowiedniej higienie i diecie przed a także po zajęciach.
Trening składa się z 16, podzielonych na dwie grupy ćwiczeń, które wykonujemy jedno po drugim jak na filmie (od 1 do 8 i od 9 do 16). Numery od 1 do 8 to grupa łatwiejsza, nr od 9 do 16 to grupa trudniejsza. Nie musicie wykonać wszystkich ale warto spróbować. Dziś ćwiczymy na czas więc przyda się stoper lub zwykły zegarek do odmierzania czasu. Trening na czas w tej formie oznacza, że w każdym ćwiczeniu staramy się wykonać jak najwięcej powtórzeń.
Odpalamy link do treningu: https://www.youtube.com/watch?v=WWDLoMzl5Og
W pierwszej serii: ćwiczymy 15 sekund, 15 sekund odpoczywamy i przechodzimy do następnego ćwiczenia. Po pierwszych 8 ćwiczeniach przerwa 1 minuta i próbujemy zrobić ćwiczenia 9-16.
W drugiej serii: ćwiczymy 15 sekund, 15 sekund odpoczywamy i jak poprzednio próbujemy wykonać wszystkie (z tą samą przerwą po 8 ćwiczeniach). W tej serii zmieniamy stronę w ćwiczeniach jednostronnych: 6.deska bokiem, 9.przysiad na jednej nodze, 13.deska zawieszona, 14.unoszenie bioder jednonóż, 15.przysiad bułgarski. Między dwiema dużymi seriami odpoczywamy 5-6 minut.
Trening ten nie jest łatwy ale wierzymy, że takie wyzwanie przyda się Wam w czasie ciągłego pobytu w domu. Pamiętajmy, że ruch to zdrowie!!
Pozdrawiamy, Zespół Wychowania Fizycznego
 Obszar załączników

Dzień dobry. 
Przesyłamy wersję multimedialną oraz opisową lekcji wychowania fizycznego. Przypominam o odpowiednim stroju sportowym do wykonywania ćwiczeń, nawadnianiu się podczas przerw wypoczynkowych oraz higienie (kąpieli, prysznicu) po zajęciach WF-u.
 
1. AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA DZIECI - łatwiejszy zestaw ćwiczeń (Akademia NFZ)
 
1. Marsz z wysokim unoszeniem kolan (pozycja stojąca) 30s
2. Marsz z dotknięciem pięt o pośladki (pozycja stojąca) 30s
3. Marsz z wysokim unoszeniem kolan (pozycja stojąca) 30s
4. Marsz z dotknięciem pięt o pośladki (pozycja stojąca) 30s
5. Pajacyki 30s
6. Przysiady (ręce przed siebie) 30s
7. Pajacyki 30s
8. Przysiady (ręce przed siebie) 30s
9. Powstanie z leżenia (leżenie tyłem - na plecach, ramiona wzdłuż tułowia) 30s
10. Skłony z pogłębieniem (siad prosty, ramiona wzdłuż tułowia) 30s
Przerwa 1min
11. Powstanie z leżenia (leżenie tyłem - na plecach, ramiona wzdłuż tułowia) 30s
12. Skłony z pogłębieniem (siad prosty, ramiona wzdłuż tułowia) 30s
13. Nożyce pionowe (leżenie tyłem, ramiona wzdłuż tułowia) 30s
14. Wznosy nóg (leżenie przodem - na brzuchu, ramiona z przodu) 30s
15. Rowerek (leżenie tyłem, ramiona wzdłuż tułowia) 30s
16. Wznosy nóg (leżenie przodem, ramiona z przodu) 30s
17. Przyciąganie kolan (leżenie tyłem, nogi wyprostowane) 30s
18. Zmiana nóg (przysiad podparty, jedna noga z tyłu) 30s
19. Luźne podskoki (pozycja stojąca) 30s
20. Skłon i regulacja oddechu (pozycja stojąca) 30s
 
* ćwiczenia możemy wykonywać przez 15s, 20s lub 30s w zależności od wytrzymałości i zmęczenia.
Przerwa 2 min
 
2. ZDROWO I SPORTOWO - Drabinka koordynacyjna (Aktualności - dzień 1)
 
W powyższym linku jest opisane jak samemu można zrobić drabinkę koordynacyjną (jeśli ktoś będzie miał z tym problem może wykonać drugą serię 1 ćwiczenia)
 
1. Bieg na palcach z wysoko uniesionymi kolanami (skip A) 2x
2. Bieg na palcach z piętami uderzającymi o pośladki (skip C) 2x
3. Bieg bokiem krokiem odstawno - dostawnym 2x
4. Skoki obunóż 2x
5. Skoki jednonóż 2x
6. Przejście na czworakach 2x
7. Bieg tyłem 2x
8. Bieg przodem (2 nogi w jednym szczeblu) 2x
9. Bieg z naprzemianstronnym krążeniem ramion w przód 2x
10. Bieg z naprzemianstronnym krążeniem ramion w tył 2x
11. Bieg z krokiem skrzyżnym (przekładanka) 2x
12. Przejście w podporze przodem (tułów, nogi, ręce wyprostowane) 2x
13. Przejście w podporze tyłem 2x
14. Przeskoki co drugi szczebel 2x
15. Pajacyki (1 szczebel nogi razem w środku, ręce wzdłuż tułowia, na 2 stopy na zewnątrz z równoczesnym wznosem ramion nad głową) 2x
 
* Wykonujemy 2 powtórzenia na ćwiczenie (wszystkie ćwiczenia na drabince były już wcześniej wykonywane przez uczniów na lekcjach WF)

 
Drogie Dzieci,
przesyłamy dla Was kolejną lekcję wychowania fizycznego. Oczywiście przypominamy o prawidłowym stroju do ćwiczeń, nawodnieniu i higienie osobistej!!
Na dziś zapraszamy do ćwiczeń mobilności. Są to ćwiczenia służące poprawie zakresu ruchomości w stawach oraz stabilności biernej, co skutkować może zmniejszeniem ryzyka kontuzji. W prostych słowach dzięki tym ćwiczeniom, stawy (np. barkowy, biodrowy, skokowy) jak również inne części ciała są w stanie przemieszczać się w prawidłowy sposób bez ryzyka urazu.
Zadanie jest proste:
1. Przygotowujecie się do treningu (strój, woda, miejsce ćwiczeń),
3. Wykonujecie ćwiczenia według podanych zasad: 
- 2-3 serie po 5-10 powtórzeń (w przypadku ćwiczeń jednostronnych po 5-10 powtórzeń na każdą stronę),
- Każde ćwiczenie wykonujemy dokładnie, nie śpieszymy się ale nie jest to stretching (rozciągnie - nie pozostajemy w jednej pozycji przez np. 10s),
- Po skończonej serii odpoczywamy chwilę, robimy drugą, potem ewentualnie trzecią i przechodzimy do następnego ćwiczenia,
- W przypadku trudności z jakimś ćwiczeniem można je pominąć ale próbujemy zrobić cały zestaw!!
Opis ćwiczeń:
1. Skłon tułowia w przód z plecami okrągłymi 2. Przemieszczanie ze skłonu tułowia do podporu przodem 3. Prostowanie nogi zakrocznej w pozycji wykroczno-zakrocznej w pochyleniu tułowia 4. Koci grzbiet w klęku podpartym 5. Wypad boczny z pozycji rozkrocznej, staramy się nie odrywać pięt od ziemii 6. Spiderman - odwodzenie ramieniem w pozycji wykroczno-zakrocznej 7. Głęboki przysiad z odwiedzeniem ramienia 8. Mostek z sięgnięciem ręką za siebie 9. Gołębi wykrok 10. Przekładnie kolan w pozycji siedzącej, bez odrywania stóp od ziemii 11. Pozycja półmotylka, sięgnięcie ręką za udo oraz odwiedzenie za siebie 12. Odwodzenie ręki w leżeniu na plecach ze skrętem tułowia 13. Zginanie i prostowanie ramion w leżeniu na brzuchu, głową w powietrzu 14. Skłon tułowia w tył w leżeniu na brzuchu, nie odrywamy bioder od ziemii
Na koniec zwracamy uwagę, że Wasze zdrowie jest najważniejsze więc przygotowując się do lekcji pamiętajcie o urządzeniu bezpiecznego miejsca do ćwiczeń. Postępujcie w tym trudnym czasie odpowiedzialnie i trzymajcie się zdrowo.
Pozdrawiamy,
Zespół Wychowania Fizycznego.
 
Obszar załączników

 

Dzień dobry, kolejny dzień naszych zajęć online :))).
Na początku zapraszamy Was do rozwiązania quizu z wiedzy sportowej.


https://liblink.pl/FcuCkByP3X - BEZPIECZNY LINK - OTWÓRZ
fbclid=IwAR0MbCL2mzHFrAVTHMJef8sfaJjLpMPUIY4foW1OamoINkFz4mXN6YiwOWM


Teraz przygotuj:
-wygodny strój
- wodę
-trochę miejsca
- dobry humor
Przesyłamy Wam dwa zestawy ćwiczeń, wybór należy do Was,który.
Powtórzcie zestaw ćwiczeń dwukrotnie;))

Szybka rozgrzewka:
- krążenie ramion w przód - 15 sek
- krążenie ramion w tył  -  15 sek
- skip A - 15 sek
- skip C - 15 sek

Zestaw 1 (łatwiejszy)

1 Szybki bieg w miejscu  - 30 sek
2. Skłony tułowia w przód stojąc w rozkroku(pamiętaj o nogach prostych) - 10 powt.
3. Szybki bieg w miejscu  -  30 sek
4. Przysiady  - 10 powt.
5. Szybki bieg w miejscu  - 30 sek
6. Brzuszki z rękoma splecionymi za głową -  10 powt.
7. Pajacyki  - 30 sek

Zestaw 2  ( trudniejszy)

1. W biegu klaśnij pod kolanem( pamiętaj o plecach prostych) -  30 sek
2. Skrętoskłony stojąc ( pamiętaj o nogach prostych i dotknięciu każdej stopy)  - 20 powt.
3. W biegu klaśnięcie pod kolanem  - 30 sek.
4. Przysiady  - 20 powt.
5. W biegu klaśnij pod kolanem  -  30 sek.
6. Brzuszki z rękoma splecionymi na klatce piersiowej  -  20 powt.
7. Pompki (damskie- na kolanach, lub męskie)  - 30 sek

Gdy już jesteś po, zbadaj swoje tętno jeżeli jest ok. 150 uderzeń na minutę oznacza to, ,że się przyłożyłeś:))))


Drodzy uczniowie zostając w domu nie zapominajcie o SOBIE. Ruch to zdrowie, to lepsze samopoczucie, pozytywne myśli i dobra kondycja. Zadbajcie o formę fizyczną, poćwiczcie, aby zrelaksować się i zapomnieć o trudnych chwilach. Bez względu na to jakie propozycję otrzymujecie od nauczycieli poświęćcie  dziennie 20 – 30 minut na aktywność fizyczną.

Dla tych którzy wolą jedna ćwiczyć według wskazań swojego nauczyciela wychowania fizycznego  przygotowaliśmy dwie wersje zajęć. Pierwsza dla tych którzy nie mają lub nie chcą korzystać z komputera podczas aktywności fizycznej. Drugo nieco inna od tej jaką znacie z lekcji wf w szkole, z wykorzystaniem komputera a nawet telewizora. Tak jeżeli ktoś z Was ma możliwość wyświetlenia obrazu na dużym ekranie to niech to zrobi, będzie łatwiej i ciekawiej. Można również podczas ćwiczeń korzystać z ekranu telefonu, na którym wyświetlicie film. Film z ćwiczeniami zamieszczony jest na kanale Youtube w podanym poniżej linku. Pamiętajcie przed rozpoczęciem zajęć o odpowiednim stroju.

Wersja dla uczniów bez możliwości wyświetlenia filmu

1)        Obustronne krążenie ramion w przód z jednoczesnym skipem C około 10s

2)       Rozkrok – zeskok z jednoczesnym wyrzutem rąk w bok 15 razy

3)       1 minuta biegu  w miejscu w formie skipu A

4)        leżenie tyłem , nożyce poziome i pionowe 2 razy 30 sekund

5)        leżenie tyłem, kolana zgięte, ręce wzdłuż tułowia – unosimy biodra w górę, napinamy pośladki i wytrzymujemy 5 sekund. Opuszczamy w dół na podłoże i powtarzamy ćwiczenie 10 razy.

6)       Trucht w miejscu w formie skipu A na własne klaśnięcie zwiększenie tempa na 5 sekund – 3 razy

7)       Pozycja wykroczno – zakroczna czyli prawa noga z przodu lewa noga z tyłu. Podskokiem zmieniamy ustawnie nóg jednocześnie wykonując wyrzut prawej i lewej ręki w przód w formie boksowania – 1minuta

8)       Pajacyki przez ok. 30 sekund

9)       Rytmiczne przemieszczanie się po kwadracie. Krok w prawo, krok w przód, krok w lewo, krok w tył – 1 minuta

10)    Pozycja stojąc w lekkim rozkroku, przysiad, wyrzut nóg w tył do podporu przodem, podskokiem przysiad, powstanie do pozycji wyjściowe stojąc w rozkroku – 10 razy

11)   Zamykamy oczy i wyobrażamy sobie że biegniemy po pięknej plaży w upalny dzień. Wykonujemy bieg w miejscu do momentu kiedy mamy siłę.

12)   Po biegu kładziemy się na plaży (podłodze)  z zamkniętymi oczami i przez 3 minuty wsłuchujemy się w śpiew ptaków, który puszczamy sobie z kanału Youtube

 Wersja dla uczniów którzy potrafią i chcą wyświetlić film na ekranie telefonu, komputera, telewizora

Będziemy ćwiczyć z wirtualnym trenerem, który pojawi się na ekranie. Spróbujcie naśladować ruchy instruktora, jednego z nich powinniście rozpoznać. Pamiętajcie tempo ćwiczeń i ilość powtórzeń regulujecie sami . Jeżeli jesteście przygotowani do ćwiczeń resztę wskazówek usłyszycie po kliknięciu w poniższy link. 

 https://youtu.be/hLihAizKkCU

Na koniec coś dla miłośników piłki nożnej. Wyobraźmy sobie, że próbujemy pobić rekord w podbijaniu piłki. Tym razem będzie to piłka wirtualna. Podbijamy ją w kolejności stopa, kolano, głowa. Po kliknięciu w link przekonacie się, że nie jest to wcale proste. Do dzieła.

https://youtu.be/ztkJqNdEqNM

Zespół wychowania fizycznego

 Obszar załączników
 
Dzień dobry. 
Przesyłamy wersję opisową oraz fotograficzną lekcji wychowania fizycznego. Przypominamy o odpowiednim stroju sportowym do wykonywania ćwiczeń, nawadnianiu się podczas przerw wypoczynkowych oraz higienie (kąpieli, prysznicu) po ćwiczeniach WF-u.
 
W kompleksie porannych ćwiczeń dla chłopców oraz dziewczyn uwzględniamy takie ćwiczenia jak:
 
1.Swing feet. 
Główna pozycja: nogi są blisko, ręce są dowolne. Maks. Prawa i lewa stopa przez 8-10 powtórzeń. Ruch jest wykonywany z pozycji początkowej do przodu, na bok, a także do tyłu po kolei z każdą nogą. 
30 s x2 ćwiczenia/ 30 s przerwy 
2.Ruchy koordynacyjne z rękami i nogami. 
Nogi są blisko, ręce w dół, na 1 - podnoszenie ramion i cofanie się o jedną stopę do palca, na 2 - pozycja wyjściowa. Powtarzamy to samo z drugą nogą. 30 s ćwiczenia/ 30 s przerwy 
3.Stoki po bokach z dodatkowymi rękami. Stopy lekko rozsunięte, ręce na biodrach. Zadanie: przechyl na bok, ramiona rozciągają się w tym samym kierunku. Ćwiczenia wykonywane są w każdym kierunku. 
30 s x4 ćwiczenia / 30 s przerwy 
4.Pompki. 
Cel: z pozycji leżącej zginaj i ustaw ramiona na stawie łokciowym. Monitoruj poziom ciała i amplitudę ruchu. 30 s ćwiczenia/ 30 s przerwy 
5.Naciśnij. 
Siedząc na ziemi, dywanie nogi mogą być płaskie lub zgięte w stawach kolanowych, pozycja rąk - za głową. Zadanie: połóż się na plecach i wróć do pozycji wyjściowej. Możesz dodać skręty ciała w prawo i na przemian w lewo, aby pracować na skośnych mięśniach brzucha.
6.Pajacyki.
Stajemy w lekkim rozkroku, ręce są spuszczone wzdłuż tułowia, sylwetka wyprostowana, patrzymy przed siebie, łopatki są złączone. W tym samym czasie wykonujemy podskok z rozkrokiem bocznym nóg i uniesienie rąk nad głowę. Następnie powracamy do pozycji wyjściowej i całą czynność powtarzamy.
30 s ćwiczenia/ 30 s przerwy 
7.Daleki skłon 
Skłony tułowia w przód, stopy złączone, nogi wyprostowane w
kolanach, przytrzymanie 3 sekund za stopy, powrót do pozycji wyjściowej.
30 s ćwiczenia/ 30 s przerwy 
8.  Motylek 
W siadzie chwytamy oburącz stopy i przyciągamy jak najbliżej, kolana maksymalnie skierowane są na zewnątrz ku dołowi.
30 s ćwiczenia/ 30 s przerwy 
 
* Jeżeli czujemy potrzebę zmniejszyć bądź zwiększyć czas wykonywania ćwiczenia bądź skrócić lub wydłużyć przerwę pomiędzy seriami możemy to uczynić bez żadnego problemu.

WITAJCIE,przesyłamy dla Was kolejną lekcję wychowania fizycznego.
Na dziś zapraszamy do podjęcia WYZWANIA SPORTOWEGO WOJOWNIKA - PIJ WODĘ z zakresu edukacji zdrowotnej!
Zadanie jest proste:
1. Obejrzyj filmik: https://www.youtube.com/watch?v=fcPnOxW0c-8
2. Otwórz załącznik: sportowe_wyzwanie1.pdf
3. Przeczytaj bardzo krótkie porady.
4. Następnie uzupełnij tabelkę Jak jest teraz?(str.192) Stronę możesz wydrukować i uzupełnić lub wysłać w postaci uzupełnionego tekstu w treści wiadomości zwrotnej do nauczyciela wychowania fizycznego.
5. PODEJMIJ WYZWANIE (str.193)
ZŁOTY MEDAL: 14 dni.
SREBRNY MEDAL: 7 dni.
"Przez 6 dni w tygodniu wyeliminuj całkowicie cole, kolorowe napoje, oraz soki z kartonów. Pij tylko czystą wodę. Siódmego dnia (np.sobotę lub niedzielę) wypij jedną szklankę napoju który lubisz.

To początek cyklu wyzwań SPORTOWEGO WOJOWNIKA - podejmij wyzwanie.

Pozdrawiamy,
Zespół Wychowania Fizycznego.

Obszar załączników
 
WITAJCIE,przesyłamy dla Was kolejną lekcję wychowania fizycznego.
Na dziś zapraszamy do podjęcia WYZWANIA SPORTOWEGO WOJOWNIKA - PIJ WODĘ z zakresu edukacji zdrowotnej!
Zadanie jest proste:
1. Obejrzyj filmik: https://www.youtube.com/watch?v=fcPnOxW0c-8
2. Otwórz załącznik: sportowe_wyzwanie1.pdf
3. Przeczytaj bardzo krótkie porady.
4. Następnie uzupełnij tabelkę Jak jest teraz?(str.192) Stronę możesz wydrukować i uzupełnić lub wysłać w postaci uzupełnionego tekstu w treści wiadomości zwrotnej do nauczyciela wychowania fizycznego.
5. PODEJMIJ WYZWANIE (str.193)
ZŁOTY MEDAL: 14 dni.
SREBRNY MEDAL: 7 dni.
"Przez 6 dni w tygodniu wyeliminuj całkowicie cole, kolorowe napoje, oraz soki z kartonów. Pij tylko czystą wodę. Siódmego dnia (np.sobotę lub niedzielę) wypij jedną szklankę napoju który lubisz.

To początek cyklu wyzwań SPORTOWEGO WOJOWNIKA - podejmij wyzwanie.

Pozdrawiamy,
Zespół Wychowania Fizycznego.

Obszar załączników

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com