Czytanie książek ma niezwykle ważny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży. To dzięki kompetencjom czytelniczym osiągają sukcesy w szkole, a w późniejszym życiu potrafią przezwyciężyć trudności i porażki. Uczniowie, którzy dużo czytają mają bogaty zasób słownictwa, z łatwością wchodzą w relacje interpersonalne i nazywają swoje uczucia i wrażenia. Czytanie rozwija wyobraźnię, poprawia pamięć i skupienie oraz ma działanie odstresowujące i uspokajające. Ponadto kształtuje osobowość, stymuluje mózg i rozwija wrażliwość na otaczające środowisko i świat.

W celu ukazania tak ważnego aspektu na rozwój uczniów - w naszej szkole w dniu 6.12.2019 roku wśród uczniów klas 4-8 odbył się Happening Czytelniczy, który miał złożony charakter.

W tym dniu uczniowie wraz z nauczycielami języka polskiego przy filiżance herbaty i ciasteczkach mieli możliwość wysłuchać i przeczytać w epopei narodowej pt „Pan Tadeusz” na temat sposobów przygotowywania staropolskich potraw i dań, dokonywali objaśnień wyrazów niezrozumiałych, a następnie układali staropolskie menu.

Natomiast w trakcie przerw mogli wziąć udział w projekcie pt „Uwolnij książkę” - „Bookcrossing”, która polegała na przyniesieniu książki i zamienieniu jej na inną lub pozostawieniu jej. Ponadto czas przerw mogli spędzić podchodząc do stolika czytelniczego, skąd mogli wybierać książki i oddać się lekturze.

Inną formę akcji czytelniczej przeprowadzili uczniowie z klasy 6e umieszczając przed budynkiem SP nr 51 napisy - znane cytaty i sentencje z lektur oraz ulubionych książek.

Ten dzień był niezapomniany dzięki wielkiej pomocy nauczycieli języka polskiego, uczniów i rodziców, którzy bardzo aktywnie przyłączyli się do Akcji Czytelniczej.

Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc i w przyszłym semestrze kontynuujemy Akcję Czytelniczą.

Pomysłodawca i koordynator Akcji Czytelniczej Beata Czechowska - Siudak

8.png6.png2.png3.png1.png11.png10.png12.png9.png7.png4.png5.png

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 122 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2017/2018.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com