,, Podaruj znicz na Kresy  -  XII edycja Akcji Charytatywnej

Uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły, aktywnie włączyli się do akcji charytatywnej ,,Podaruj Znicz na Kresy”,  przygotowywanej przez Górnośląski Oddział Wspólnota Polska. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się  do akcji. Szczególne podziękowania kierujemy do tych klas, które zebrały najwięcej. Uczniowie spakowali znicze do kartonów. Cała społeczność szkolna zebrała 280 zniczy, które 1 listopada w Dniu Wszystkich Świętych zapłonęły na opuszczonych polskich grobach znajdujących się na cmentarzach powiatu drohobyckiego, (na Ukrainie, w okolicach Lwowa). Pamięć o zmarłych jest bowiem częścią narodowej tożsamości, a groby stanowią niezaprzeczalny element narodowej historii świadczą o polskiej tradycji tych ziem. Adam Mickiewicz pisał: ,,Jeśli zapomnę o Nich, Ty Boże zapomnij o mnie”.

                                                                                                                      Anna  Dziadek

pona_znicze__na_polskich_grobach_na_Kresach.jpgpona_znicze__na_polskich_grobach_na_Kresach_3.jpgpona_znicze__na_polskich_grobach_na_Kresach_2.jpgZnicze_i_kwiaty_-_ju_zoone_na_Kresach1.jpg

                                                                                                         

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2017/2018.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com