17 września 2019r. w Szkole  Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi miały miejsce  obchody 80. rocznicy napaści ZSRR na Polskę.

Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Beata Hucz-Pszon  powitaniem przybyłych gości i delegacji z bytomskich szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 44 i Szkoły Podstawowej nr 45. Następnie Pan Miwa - Młot z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Katowicach, wygłosił prelekcję pt .,,Agresja niemiecka i sowiecka na Polskę w 1939r.„. Prelegent przybliżył uczniom kl. 8 oraz zebranym gościom przyczyny agresji 80 lat temu - 17 września 1939r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji. Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczpospolitej Polskiej realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej Polski. Wskazał na zasobność militarną wojsk niemieckich, radzieckich i polskich we wrześniu 1939r.

Następnie uczniowie klas 8c i 6e pod opieką Pani Czechowskiej-Siudak przygotowali montaż poetycko – muzyczny, w którym przypomnieli odwagę i bohaterstwo żołnierzy polskich i ludności cywilnej. Piosenki wykonał chór szkolny pod batutą Pani Sabiny Szmajduch.

Uczniowie pod opieką nauczycieli i wychowawców udali się  pod pomnik Kaźni Profesorów Lwowskich. Lwowskich przy ul. Powstańców Śląskich. Bezpieczeństwo zostało zachowane dzięki wsparciu Policjanta Komendy Miejskiej- Pana sierżanta Łukasza Sadysia. Uroczystość  uświetniła  orkiestra Państwowych Szkół Budownictwa. Rys historii powstałego pomnika przedstawiła Pani Anna Dziadek oraz Prezes Górnośląskiego Stowarzyszenia Pan Stefan Gajda.

Delegacje bytomskich szkół złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Przy pomniku wartę trzymały harcerki 2 Harcerskiej Drużyny Wodnej im. Joachima Barona.

Wysłuchaliśmy melodii pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry Państwowych Szkół Budownictwa.

                                                                                                                        Anna Dziadek

 

1.jpg11.jpg9.jpg6.jpg10.jpg8.jpg7.jpg2.jpg4.jpg3.jpg5.jpg

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 238 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2017/2018.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com