20 listopada 2018r.

KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ ULUBIONY ŚWIĘTY"

Po raz kolejny odbył się w naszej szkole konkurs mający na celu propagowanie świętych. W tym roku nagrody otrzymały następujące osoby:

20 października 2018r.

WIZYTA W MUZEUM GÓRNOŚLĄSKIM

„Jedyna taka wystawa szeroko pokazująca historię regionu na Śląsku o Śląsku”.

15 października 2018r.

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

14 października  to data ważna dla naszej szkoły, a mianowicie w tym dniu przypada Święto Komisji  Edukacji Narodowej.

12 października 2018r.

II BYTOMSKI TURNIEJ ZAGADEK LOGICZNYCH

W dniu 10 października w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących odbył się II Bytomski Turniej Zagadek Logicznych pod patronatem Stowarzyszenia Mensa Polska.

8 października 2018r.

WRACAJĄ NASZE ZŁOTKA!!!

W czwartek 4.10.2018 na obiektach sportowych Torkacik rozpoczęła się kolejna edycja zawodów sportowych o miana najbardziej usportowionej bytomskiej szkoły podstawowej. Po rocznej przerwie wynikającej z reformy edukacji do rywalizacji powróciły nasze złote dziewczyny, które przed dwoma laty zdominowały zawody sportowe.

29 września 2018r.

"WZOROWA ŁAZIENKA"

Nasza szkoła bierze udział w kolejnej edycji  programu "Wzorowa Łazienka". Nagrodą główną dla zwycięskiej szkoły jest remont szkolnych toalet. Piękne, kolorowe i nowoczesne toalety są marzeniem młodszych i starszych uczniów. Dlatego serdecznie prosimy całą społeczność szkolną, Rodziców oraz wszystkich sympatyków SP 51 o głosowanie na naszą szkołę na stronie: www.wzorowalazienka.pl. Głosowanie rozpoczynamy w dniu 1 października 2018r. Liczymy na Państwa wsparcie, bo tylko razem możemy osiągnąć cel.

25września 2018r.

KONKURS REGIONALNY RECENZJA ULUBIONEJ KSIĄŻKI

W końcu czerwca rozstrzygnięto regionalny konkurs literacki Recenzja ulubionej książki. Pomysłodawcą i organizatorem piątej już edycji konkursu był poseł na Sejm, Tomasz Głogowski. Do biura poselskiego organizatora trafiły trzy prace naszych uczennic.

21 wrzesnia 2018r.

PROŚBA

Społeczność szkolna SP nr51 zwraca się z prośbą o wsparcie dla naszego absolwenta Sebastiana. Za odruchy serca serdecznie dziękujemy.

10 września 2018r.

VII NARODOWE CZYTANIE W SP NR 51

W literaturze polskiej nie ma lepszego, pełniejszego, celniejszego obrazu przeżyć początku XX wieku niż „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Wszystko, co się kłębiło wówczas w duszach Polaków,  odnajdujemy w tej książce – testamencie, apologii i przestrodze, którą u schyłku swego życia Żeromski pozostawił II Rzeczypospolitej.

3 września 2018r.

POWITANIE PIERWSZOKLASISTÓW W NASZEJ SZKOLE

Uczniowie klas 5e i 5d wraz z wychowawcami klas piątych zaprosili pierwszoklasistów do "wesołego statku", który wakacyjnie wprowadził wszystkich w mury SP nr51 z Oddziałami Integracyjnymi.

27 sierpnia 2018r.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019