Dzień drugi projektu „Rodzina polonijna - Drogi Polaków do Wolności rozpoczęliśmy od lekcji języka polskiego,  prowadzonej przez panią Edytę Stępień – spotkanie  z językiem ojczystym.  Doskonaliliśmy kompetencje językowe pracując z tekstem w grupach i tworząc scenki sytuacyjne. 

Po lekcji j. polskiego wyruszyliśmy wspólnie na spacer po szkole,  który  zakończyliśmy w auli,  popisując się na scenie kunsztem aktorskim.
Następnie poprzez wykład, film i prezentację  przygotowaną przez p. Annę Dziadek, poznaliśmy życie i działalność Żołnierzy Wyklętych związanych z Bytomiem. Kolejnym zadaniem było wykonanie plakatów pod hasłem  ,, Niepodległa”.  Grupy rywalizowały w jak najlepszym zaprezentowaniu wykonanej przez siebie pracy. Wspólnie wykonaliśmy kotyliony i  biało- czerwone kokardy.  Chyba najwięcej radości mieli uczestnicy w czasie wypisywania  kartek z Okazji Święta Niepodległości  ,,Mamy Niepodległą”,  które zostały wysłane do placówek oświatowych w Bytomiu i Samborze oraz do przyjaciół naszych szkół.
Po obiedzie zrelaksowaliśmy się na sali gimnastycznej. Czekała też na nas kolejna atrakcja - spotkanie  w bibliotece szkolnej. Pani bibliotekarka zaprezentowała nam ciekawe zbiory biblioteki  i kroniki naszej szkoły.

5011803.png5011804.png5011805.png5011802.png5011801.png5011806.png

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com