Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Schody Zdrowia - edukacja i nauka wyznacznikiem zdrowego i otwartego społeczeństwa realizowanym przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach (SUM) oraz Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis. Celem projektu jest promocja zdrowego stylu życia, zaszczepienie wśród dzieci i młodzieży racjonalnego żywienia oraz profilaktyka otyłości.  

W ramach projektu w naszej szkole odbyły się badania przesiewowe uczniów, które obejmowały pomiary antropometryczne oraz analizę składu masy ciała. Badano również zachowania żywieniowe młodzieży i ich rodziców oraz postawy wobec jedzenia. Działania zostały skierowane dla uczniów klas 6-7 oraz ich opiekunów prawnych.

Dzieci, u których w trakcie badań z zakresu analizy składu ciała zostanie zdiagnozowana nadwaga lub otyłość zostaną wraz rodzicami zaproszeni do uczestnictwa w konsultacjach dietetycznych oraz warsztatach kulinarnych poświęconych nauce przygotowania pysznych i zdrowych posiłków.
                                 

 

Szkolni koordynatorzy projektu
                                  Jagoda Latawiec
                                  Katarzyna Harmak-Pacześna

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl
id. e-PUAP: SP51Bytom

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2023/2024.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com