,, 40 lat po stanie wojennym”

W holu szkoły został przygotowany kącik patriotyczno-historyczny w którym przedstawiliśmy bohaterów w czasie stanu wojennego,osoby zaangażowane w działalność opozycji demokratycznej wywodzącej się z Solidarności. Stworzona przez nas wystawa służy przypomnieniu historii lokalnych bohaterów oraz trwałej naszej pamięci o tych osobach. Pragniemy przypomnieć, że historię tworzą zwykli ludzie. Przy opracowaniu działalności wybranej postaci korzystaliśmy z książek oraz ze stronach internetowych. Zebraliśmy wszelkie informacje z nim związane: fotografie, skany dokumenty i pamiątki.

Uczniowie przygotowali o każdej postaci prezentacje multimedialne, które będą zaprezentowane społeczności szkolnej. Na przełomie listopada i grudnia odbędzie się spotkanie bohaterów, świadków wydarzeń sprzed 40 lat z młodzieżą. -

,, Solidarnościowe Zaduszki”.

Na terenie szkoły będzie zaprezentowana wystawa przygotowana przez IPN.

Od kilku lat młodzież naszej szkoły uczestniczy w Katowicach w KWK Wujek w Biegu Dziewięciu Górników. Wydarzenie to ma przypominać młodzieży o najkrwawszej pacyfikacji w okresie stanu wojennego – masakry przeprowadzonej przez ZOMO na terenie KWK „Wujek”, gdzie strajkowało ok. trzech tys. górników.

Uczniowie naszej szkoły będą obecni zapalą znicze przy pomniku i przebiegną wyznaczoną trasę w intencji najmłodszego górnika Andrzeja Pełki.

Anna Dziadek

szkolny koordynator projektu

1.jpg5a.jpg2a.jpg4.jpg3.jpg

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2017/2018.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com