Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody podczas uroczystego finału XII edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego IPN „Kamienie Pamięci. Bohaterowie opozycji demokratycznej 1981–1983”, który odbył się 28 września 2021 r. w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. W uroczystej Gali projektu uczestniczyło 29 zespołów z całej Polski. Tegoroczna edycja, nawiązywała do 40. rocznicy wydarzeń Sierpnia '80 i narodzin NSZZ „Solidarność” oraz 40. rocznicy wprowadzenia  stanu wojennego. Uczestnicy projektu mieli za zadanie znalezienie bohatera lokalnego, często nieznanego lub zapomnianego, oraz jego upamiętnienie. Miała to być osoba zaangażowana w działalność opozycji demokratycznej, represjonowana, internowana, więziona po wprowadzeniu stanu wojennego, tworząca konspiracyjne struktury, angażująca się w podziemny drugi obieg wydawniczy lub w innych formach występująca przeciwko komunistycznej dyktaturze w latach 1981–1983. Uczniowie pod opieką nauczyciela wybrali bohaterów: dr Andrzeja Sznajdera,  Pana Zenona Pigonia i lekarkę Panią Iwonę Świętochowską. W tym przedsięwzięciu najważniejsze było przekazywanie historii, żeby młode pokolenie Polaków utrwalało pamięć o tych ludziach i postawach, z których możemy być dumni. Po ceremonii uczniowie wraz z opiekunami wysłuchali m.in. piosenek Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Leszka Czajkowskiego, a następnie zwiedzili Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL pod opieką przewodników i pracowników muzeum. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę Urzędu Miejskiego w Bytomiu i Pana Prezydenta, który wsparł  działania uczniów oraz umożliwił przejazd do Warszawy na podsumowanie ogólnopolskiego projektu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Beata  Hucz-Pszon  dyrektor szkoły

Anna Dziadek- koordynator projektu

9.jpg7.jpgb.jpge.jpgd.jpgc.jpg6.jpg1.jpg8.jpg2.jpg5.jpg4.jpg3.jpgf.jpga.jpg

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl
id. e-PUAP: SP51Bytom

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2023/2024.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com