W ramach obchodów Światowego Dnia Książki i i Praw Autorskich, których celem jest promocja czytelnictwa i edytorstwa oraz ochrona własności intelektualnej, za pomocą praw autorskich, podjęto się szeregu zadań, skierowanych do uczniów. Tego dnia na lekcjach języka polskiego pracowano pod hasłem "Kto czyta, ten żyje podwójnie". Organizator (p.Beata Budzińska ) starała się zwrócić uwagę na fakt, że umiejętność czytania to siłownia dla mózgu, która stymuluje obszary odpowiedzialne za zapamiętywanie, kreatywność, wyciąganie wniosków, rozwijanie zdolności językowych oraz redukcję stresu. Czyni z nas cyborgów, a nasze mózgi porównuje do pendrive. Czytanie pozwala nam podróżować w czasie i w przestrzeni, daje nam niezwykle moce, pozwala nam przepisać siebie na kartki papieru, pomaga w opisywaniu uczuć i myśli.
Uczniowie przybliżyli sobie pojęcie praw autorskich j jako własności intelektualnej, poznali ciekawostki o książkach, historię i budowę powstania pierwszych książek, mięli okazję wykonać własne projekty okładki książki, przy użyciu aplikacji, wykorzystywano chmurę wyrazowo-skojarzeniową, tworzyli mapy myśli (myślografia). Próbowali swych sił w projektowaniu memów, związanych z czytelnictwem. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie, którego celem było wykonanie ciekawej fotografii z wartościową książką lub sleveface.
Ponadto miała miejsce Akcja Czytelnicza pod egida Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu PoczytajMY. Uczniowie klas siódmych i czwartej pod opieką P. Beaty Czechowskiej - Siudak promowali czytelnictwo ukazując zalety  czytania książek oraz prezentując w nieszablonowej formie jako: Książka w pudełku, 'PIZZA BOX czy Książka na wieszaku". Ponadto odbył się konkurs czytelniczy pt. 'Tajemnice skrzyni", a uczniowie zrzeszeni w "Klubie Czytelniczym" zapoznali się z dziejami pisma i historią książki na przestrzeni wieków.

KonkursMagda1.jpg4a.jpgreceived1.jpg11.jpg11a.jpg6a.jpgpolski1.jpg5a.jpg8a.jpg111.jpg2a.jpg11111.jpgimage1.jpg3a.jpg10a.jpg9a.jpgALA.jpg7a.jpg1a.jpg12a.jpgzaczytani1.jpg

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 134 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2017/2018.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com