Tegoroczne święto liczbyπ obchodziliśmy zdalnie 15 marca 2021 roku. Jednak uczniowie do święta matematyki przygotowywali się już wcześniej. Aby uświetnić tę szczególną liczbę wielu uczniów malowało piękne plakaty pt.: „Ciekawa oprawa liczby Pi”. Wszystkie prace można zobaczyć na filmie na stronie szkoły i szkolnym Facebooku. 

Następnym ciekawym doświadczeniem dla spostrzegawczych uczniów, był konkurs fotograficzny „Moje spotkanie z liczbą Pi” – który polegał na zrobieniu ciekawego zdjęcia obiektów przyrody lub architektonicznych przypominających kształtem liczbę pi. Otrzymaliśmy wiele ciekawych zdjęć, przykładowe to wiadukt, śnieżka, murek itp.

Dziękujemy też pomysłowym uczniom, którzy ułożyli liczbę Pi z różnych przedmiotów. Powstały ciekawe kompozycje z kamyków, owoców, butelek itp.

Starsze klasy przygotowały ciekawostki o ludolfinie w formie prezentacji multimedialnych, które również będzie można  zobaczyć  na stronie naszej szkoły.

15 marca uczniowie przygotowali „Matematyczne tło lekcji”. Wielu uczniów miało ikonki z liczbą pi, na biurkach pojawiły się przestrzenne ludolfiny. Niektórzy przygotowali koszulki z ludolfiną lub matematyczną scenografię w pokoju a nawet były przepyszne ciasta  Natomiast nauczyciele przygotowali ciekawostki na temat liczby pi, ciekawe filmiki i prezentacje, które wspólnie z uczniami obejrzeli w czasie lekcji.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie
i wspaniałą zabawę

            Nauczyciele matematyki

https://youtu.be/mNGJfRuV1a4

https://youtu.be/bVmfMCr9RD4

https://youtu.be/bDiM5GT3wcg

Wiersze uczniów

Maja_Miszczyszyn_4a.jpgSzymon_Makaruk_4akonkurs_1.jpgKarolina_Posuszny_5a.jpgKarim_kl_8d.jpgEmilia_Kamiska_8b.jpgJakub_Kotara_5b.jpgKarim_8d.jpgplakat_wojtek_makaruk_4a_matematyka.jpgSwietoPi.jpgEulalia_Grabowska_5b.jpgRadomir_Kukla_7b.jpgKarolina_Posuszny_5b_zdjcie.jpgWojtek_Makaruk_4akonkurs.jpgKarolina_Posuszny_5b.jpg

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl
id. e-PUAP: SP51Bytom

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2017/2018.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com