https://youtu.be/a_uy6blsj1w

https://youtu.be/8lbrLxEzkew

TYDZIEŃ POZYTYWNYCH ZACHOWAŃ    16 – 20 listopada 2020

16.11.2020. PONIEDZIAŁEK DZIEŃ ZIELONY / TOLERANCJA

16 listopada obchodzony był w naszej szkole jako DZIEŃ TOLERACJI. Dzięki opowiadaniu edukacyjnemu „Tolerancja” uczniowie mieli możliwość pogłębić swoją wiedzę na tematy związane z tolerancją, poznali ciekawostki z innych krajów związane różnorodnością strojów, nakryć głowy i wyglądem dzieci na całym świecie. Grupa uczniów wykonała prace plastyczne. Uczniom udostępniono filmy zawierające elementy pozytywnych zachowań: „Urodziny Maćka” oraz „Jesteśmy ludźmi”.

17.11.2020.WTOREK DZIEŃ CZERWONY / CHWILA WSPOMNIEŃ O BLISKICH

DZIEŃ CZERWONYbył dniem wspomnień o bliskich, pełnym nostalgii i melancholii. Uczniowie przybliżyli sobie definicję melancholia, zapoznali się z bogatą paletą barw  i odcieni koloru czerwonego, klasy 1-3 czytały opowiadanie i wykonywały ilustrację, klasy 4-8 wysłuchały wiersza Wisławy Szymborskiej pt. „Kot w pustym mieszkaniu”, chętne dzieci opisywały wspomnienia, które kojarzyły im się z osobą, którą pamiętają i za nią tęsknią. 

18.11.2020.ŚRODA DZIEŃ NIEBIESKI / ODPOCZYNEK / SPOKÓJ / HARMONIA

DZIEŃ NIEBIESKI był odpowiedzią na wiele pytań i ciekawostek np.: ile śpi

nietoperz, gepard czy żyrafa? ile godzin śpi człowiek? do czego służy nam sen? czy może być zastąpiony przez inne formy odpoczynku? Dzieci mogły skorzystać z różnych pomysłów na odpoczynek. Zadanie dla chętnych dotyczyło ćwiczeń JOGA oraz kolorowania mandali. 

19.11.2020.CZWARTEK DZIEŃ ZÓŁTY / OPTYMIZM / RADOŚĆ

DZIEŃ ŻÓŁTYz okazji zbliżającego się Światowego Dnia Życzliwości tego dnia uczniowie zastanawiali się czym tak naprawdę jest życzliwość. Pojawiło się wiele odpowiedzi na pytania: jakie znasz synonimy słowa życzliwy? co pomaga nam w byciu życzliwym? czy życzliwość jest cechą wrodzoną, czy możemy się jej nauczyć? czy życzliwość jest nam potrzebna? kiedy stajemy się bardziej, kiedy mniej życzliwi? Podsumowaniem tego dnia było wykonanie kartki okolicznościowej o tematyce: bądźmy dla siebie życzliwi na co dzień, a nie tylko od święta. 

20.11.2020.PIĄTEK DZIEŃ BIAŁY / DRZEWKO SZCZĘŚCIA

W tym dniu edukacyjna bajka pt. „Drzewko” – wprowadziła uczniów w pozytywny nastrój - pełny ciepła i troski. Było wyjaśnienie znaczenia symbolu jakim jest „Drzewko Szczęścia” oraz wykonanie przez uczniów drzewek wg. propozycji i pomysłów dzieci.

Podsumowaniem TYGODNIA POZYTYWNYCH ZACHOWAŃ było wysyłanie przez uczniów klas: 6f, 6b i 7b KARTEK ŻYCZLIWOŚCI do szkół w różnych regionach Polski.

Promowanie Dnia Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole stało się już tradycją.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły od dawna czynią starania, aby wprowadzić modę na życzliwość i kulturę osobistą. Doskonałą okazję do rozpowszechniania idei ludzkiej serdeczności stał się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który w Polsce obchodzony jest od 2006 roku. Promowanie Dnia Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole stało się już tradycją.

Pomimo zakończenia obchodów dnia życzliwości, zachęcamy uczniów, aby uczucie to towarzyszyło im każdego dnia. Bycie życzliwym, kulturalnym wobec innych jest częścią naszej kultury osobistej. Dlatego pragniemy przypominać Wam o tym pięknym zwyczaju, bycia sympatycznym, ciepłym i pomocnym wobec siebie nawzajem. Dlatego co miesiąc będziecie mieli okazję wykonać jakieś zadanie w tym zakresie. Zaczynamy projekt pod hasłem „Mistrz i mistrzyni dobrych manier”, organizowanym przez Zespół Wychowawczy, działający w naszej szkole.

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2017/2018.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com