W dobie Internetu, gier, wszędobylskiej techniki, jak zaszczepić w uczniach zamiłowanie do sztuki? Wyzwolić w nich chęć do szperania w albumach i wirtualnych zasobach?

My już wiemy ....

Popularność  żywych obrazów przypada na wiek XIX i na początek XX. Ich prezentacje odbywały się w domach prywatnych lub w salach widowiskowych z udziałem amatorów lub aktorów zawodowych, niekiedy stanowiły zakończenie sztuk teatralnych.  Fotografie żywych obrazów były też rozpowszechniane w formie pocztówek.

Projekt edukacyjny "Niecodzienne spotkanie ze sztuką" to obcowanie ze sztuką taką, jaka do nas przemawia. Projekt był skierowany dla uczniów klas 4-6, lecz swych sił spróbowali też młodsi koledzy i koleżanki. Poprzez udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu, każdy mógł wyrazić siebie. Wybierając obraz kierowaliśmy się wieloma czynnikami, każdy wybrał inny. Stworzyliśmy własną galerię dzieł sztuki. Nasza inspiracja wzięła się z naszego wnętrza... oto jej efekty:

https://youtu.be/LfWWzCM7gow

 

 

 

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl
id. e-PUAP: SP51Bytom

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2017/2018.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com