Czas pandemii nauczył nas bycia odpowiedzialnym za siebie i innych. Toteż uczniowie naszej szkoły 16 maja 2020r. pod opieką nauczyciela historii - Pani Anny Dziadek po raz kolejny włączyli się do akcji i uporządkowali na cmentarzu Mater Dolorosa nagrobki zmarłych bytomian i zasłużonych Górnoślązaków, którzy swoją działalnością polityczną, kulturalną tak wiele wykonali dla rozwoju miasta i Śląska.

Celem akcji – XXII edycji miejskiego konkursu, w której od wielu lat biorą udział nasi uczniowie jest rozbudzenie zainteresowania dziejami regionu, ze szczególnym uwzględnieniem historii miasta Bytomia oraz poznanie życia i działalności wybitnych Górnoślązaków.

Uczniowie naszej szkoły w skladzie : Martyna Walczak z klasy 6b, Karolina Hańderek z kl. 6 d, Emilia Kamińska, Łucja Marczak, Michał Kudzior z kl. 7 b,Jagoda Kwiotek, Piotr Kłujszo z kl 7 d, Magda Gembora, Patrycja Gembora, Natalia Chudy, Nadia Franas z kl. 7e, Martyna Marek, Dominika Musiak, Jakub Hercuń, Kacper Pieczaba, Błażej Łuczyński, Piotr Zygmunt z kl. 8 a, Alicja Badura, Jessica Warda, Szymon Banert, Wiktor Filipczak z kl. 8 c, Anna Stolarska, Anna Tyńska, Kamil Kargol, Nathan Patla, Mateusz Urbańczyk z kl. 8 są przykładem odpowiedzialności za siebie i innych, dzięki nim nasza śląska tożsamość i pamięć nie zaginie.

Dziękuję również serdecznie Rodzicom za włączenie się do akcji.

Anna Dziadek

Cmentarz_Mater_Dolorosa_10.jpgCmentarz_Mater_Dolorosa.jpgCmentarz_Mater_Dolorosa_5.jpgCmentarz_Mater_Dolorosa_6.jpgCmentarz_Mater_Dolorosa_1.jpgCmentarz_Mater_Dolorosa_7.jpgCmentarz_Mater_Dolorosa_9.jpgCmentarz_Mater_Dolorosa_11.jpgCmentarz_Mater_Dolorosa_2.jpgCmentarz_Mater_Dolorosa_4.jpgCmentarz_Mater_Dolorosa_8.jpgCmentarz_Mater_Dolorosa_3.jpg

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 108 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2017/2018.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com