Organizatorem Konkursu  pt. Zagraj z nami w historię”  jest Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Celem Konkursu, było zachęcenie uczniów do tworzenia i realizacji ciekawych i nowoczesnych programów z zakresu edukacji historycznej, angażujących całe społeczności szkolne. Promowanie oryginalnych, aktywizujących form edukacji historycznej oraz zachęcenie  do poznawania historii swojej miejscowości  i regionu.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie koncepcji projektu edukacyjnego – gry planszowej – związanego z historią  naszego miasta i regionu. Uczniowie z chęcią przyjęli propozycję przygotowania gry planszowej o historii naszego miasta. Przedstawiłam uczniom regulamin konkursu. Z zaangażowaniem podjęli się zaprojektowania gry.

Na kilku spotkaniach omawialiśmy cele, zasady i stronę techniczną gry. Doszli do wniosku, że nasze miasto ma tak bogatą historię, że należy  ułożyć pytania  w kilku kategoriach.

Do naszych zadań należało: opracowanie etapów przygotowania gry, wyłonienie głównych, przewodnich tematów, przygotowanie pytań, kart do gry. Dużo czasu pochłonęło nam  graficzne przygotowanie gry, opracowanie zasad gry. Partnerami naszego przedsięwzięcia było Towarzystwo Miłośników Bytomia i Towarzystwo Opieki nad Zabytkami

Jury przy ocenie prac brało pod uwagę następujące kryteria: zgodność z tematem konkursu, atrakcyjność,   przedstawianej koncepcji, wartość edukacyjną, zaangażowanie społeczności szkolnej lub społeczności lokalnej.  Nasza praca- projekt gry , okazał się bardzo oryginalny. Jesteśmy w finale konkursu. ( protokół Jury w załączniku)

Uczniowie, zaangażowani w realizację projektu: Paulina Pietrzyk- kl. 8a, Piotr Zygmunt- kl. 8a, Karolina Hańderek – kl. 6d, Maja Hajduk- kl. 6c , Jakub Kozicki- kl. 6c , Anna Tyńska- kl. 8e , Piotr Kłujszo- kl. 7d

                                                                                              Gratuluję i życzę dalszych sukcesów

                                                                                                          Opiekun grupy projektowej

                                                                                                                      Anna Dziadek

Protokół z posiedzenia jury konkursu „Zagraj z nami w historię”

 

DSC09334.jpgIMG_20200110_150001.jpgDSC09332.jpgDSC09333.jpgDSC09340_1.jpgIMG_20200111_115048_resized_20200115_080126384.jpgDSC09351.jpgIMG_20200111_115101.jpg

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 151 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2017/2018.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com