1 maja - Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy.
1 maja obchodzimy Święto Pracy, a dokładniej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Święto Pracy 1 maja na świecie obchodzone jest corocznie od 1890 roku. W Polsce zostało wprowadzone w 1950 roku. Wtedy ustanowiono je świętem państwowym. W czasach PRL organizowane były pochody pierwszomajowe. Święto Pracy 1 maja wprowadziła II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń z pierwszych dni maja 1886 w Chicago, w Stanach Zjednoczonych, chodziło o strajk pracowników, którzy domagali się 8-godzinnego dnia pracy.
Doszło wówczas do zamieszek, w których zginęło lub zostało rannych wielu protestujących i policjantów. W ramach represji sąd skazał siedmiu anarchistów na karę śmierci.Aby upamiętnić te wydarzenia, od 1889r. na całym świecie Święto Pracy obchodzone jest właśnie 1 maja.
2 maja
Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i Dzień Polaków i Polonii poza granicami kraju
2 maja przypada święto niemal 20 milionów Polaków rozsianych po całym Świecie – Dzień Polonii i Polaków poza Granicami. Ustanowione w 2002r. przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – w dowód uznania wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie przez Polskę niepodległości, wierność i przywiązanie do polskości oraz pomoc Krajowi w najtrudniejszych momentach. Poza nasza ojczyzną żyje ponad 20 milionów Polaków. Wyjechali z różnych powodów ale łączy ich jedno – pamiętają o tym, skąd pochodzą.
Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ustanowił go Sejm RP ustawą z dnia 20 lutego 2004 roku o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej, pozwalając jednocześnie na użycie biało-czerwonej flagi dla podkreślenia znaczenia uroczystości, świąt i innych wydarzeń czy rocznic, a nie tylko podczas oficjalnych świąt państwowych. Po raz pierwszy barwy narodowe zostały uregulowane – w toku Powstania Listopadowego – w uchwale Sejmu Królestwa Polskiego z 7 lutego 1831 r.