1 maja - Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy.

1 maja obchodzimy Święto Pracy, a dokładniej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Święto Pracy 1 maja na świecie obchodzone jest corocznie od 1890 roku. W Polsce zostało wprowadzone w 1950 roku. Wtedy ustanowiono je świętem państwowym. W czasach PRL organizowane były pochody pierwszomajowe. Święto Pracy 1 maja  wprowadziła  II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń z pierwszych dni maja 1886 w Chicago, w Stanach Zjednoczonych, chodziło o strajk pracowników, którzy domagali się  8-godzinnego dnia pracy.

Doszło wówczas do zamieszek, w których zginęło lub zostało rannych wielu protestujących  i policjantów. W ramach represji sąd skazał siedmiu anarchistów na karę śmierci.Aby upamiętnić te wydarzenia, od 1889r.  na całym świecie Święto Pracy obchodzone jest właśnie 1 maja.

2 maja

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i Dzień Polaków i Polonii poza granicami kraju

2 maja przypada święto niemal 20 milionów Polaków rozsianych po całym Świecie – Dzień Polonii i Polaków poza Granicami. Ustanowione w 2002r. przez  Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – w dowód uznania wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie przez Polskę niepodległości, wierność i przywiązanie do polskości oraz pomoc Krajowi w najtrudniejszych momentach. Poza nasza ojczyzną żyje ponad 20 milionów Polaków. Wyjechali z różnych powodów ale łączy ich jedno – pamiętają o tym, skąd pochodzą.

Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ustanowił go Sejm RP ustawą z dnia 20 lutego 2004 roku o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej, pozwalając jednocześnie na użycie biało-czerwonej flagi dla podkreślenia znaczenia uroczystości, świąt i innych wydarzeń czy rocznic, a nie tylko podczas oficjalnych świąt państwowych. Po raz pierwszy barwy narodowe zostały uregulowane – w toku Powstania Listopadowego – w uchwale Sejmu Królestwa Polskiego z 7 lutego 1831 r.

wita_majowe.jpgdzie_flagi_i_Polakw_za_granic.jpg1-MAJA-POLview.jpg

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl
id. e-PUAP: SP51Bytom

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2017/2018.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com