W  listopadzie odbyło się, po raz drugi dyktando  ortograficzne. W tym roku, hasłem przewodnim byli  „Polscy nobliści”. Zmagania zwieńczone zostały niespodzianką dla uczestników.  Ich koleżanka wcieliła się w postać noblistki, z którą przeprowadzono wywiad. Z niego dowiedzieliśmy się jaką osobą jest  Olga Tokarczuk, co lubi co w swoim życiu i  ceni. Przybliżono postacie innych polskich noblistów oraz ich utwory. Z tej też okazji przygotowano gazetkę o tej niezwykłej kobiecie.

Pisząc dyktando uczniowie dowiedzieli się, czym jest Nagroda Nobla, której twórcą był Alfred Nobel. Ukazano w jakich okolicznościach, według jakich zasad, zostaje ona przyznana. Wielkim zaskoczeniem był fakt,  że nagroda ta, nie jest przyznawana pośmiertnie.

Tegoroczni Mistrzowie klas 5 to:
Bartosz Wąsiński z klasy 5b,
Martyna Łopuch z klasy 5e

Mistrzowie klas 6 to:
Radomir Kukla z klasy 6b
Ewelina Sadowska z klasy 6b

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i zapraszamy na kolejna edycję

Organizatorzy: Beata Budzińska, Edyta Stępień, Ewa Jedlińska

1d.png3d.png2d.png

 

 

 

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 234 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2017/2018.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com