Z okazji 100 rocznicy wybuchu powstań śląskich w naszej szkole odbył się happening historyczny. Uczniowie ubrani w stroje galowe i śląskie odśpiewali pieśni śląskie pod batutą Pani Sabiny Szmajduch i współudziale chóru szkolnego. W holu szkoły uczniowie mogli zapoznać się ze strojami kobiecymi i męskimi typowymi dla przełomu XIX/XX wieku.

„Sfrunął na Śląsk Orzeł Biały” to tytuł wystawy autorstwa Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, która zagościła w murach Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi i stanowiła kolejne ważne wydarzenie w przebiegu happeningu. Ekspozycja poświęcona jest wystąpieniom Ślązaków po zakończeniu pierwszej wojny światowej w powstaniach w latach 1919 - 1921, które zakończyły się sukcesem w walce o polskość oraz plebiscytowi na Górnym Śląsku, (którego wynik niestety był niekorzystny dla Polski). Do dziś nie wiadomo, ilu powstańców oddało swe życie, a i ocena powstań jest często niejednoznaczna, to jednak obowiązkiem współczesnych mieszkańców Śląska jest pamięć o miejscach walk w trakcie I, II, III powstania, oddanie szacunku bohaterom – powstańcom, którzy toczyli często nierówne bitwy pod względem uzbrojenia. Wystawa ukazuje trudną i burzliwą historię naszego regionu, dzięki niej łatwiej nam zrozumieć zawiłości losów Ślązaków.

Opiekę merytoryczną nad całością w tym dniu pełniła Pani dyrektor szkoły Beata Hucz – Pszon.

Beata Czechowska - Siudak

8.png6.png14.png2.png20.png3.png1.png17.png13.png12.png9.png7.png15.png4.png16.png5.png

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2017/2018.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com