Zachęcamy rodziców i opiekunów do skorzystania z nowej aplikacji mobilnej informującej o klasyfikacji gier wideo. Zawiera ona informacje o kategoriach wiekowych oraz narzędziach kontroli rodzicielskiej. Aplikacja umożliwia również dostęp do lokalnych witryn konsumenckich, na których rodzice znajdą porady dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z gier video.

     Aplikacja pozwala w łatwy sposób wyszukiwać informacje o klasyfikacji gier i aplikacji oraz przeczytać, w jaki sposób korzystać z ustawień kontroli rodzicielskiej. Użytkownik może:

-przeszukać bazę danych PEGI, aby znaleźć klasyfikację gier i aplikacji;
-filtrować wyniki według wieku, gatunku i platformy;
-przeczytać szczegółowe instrukcje na temat konfigurowania kontroli rodzicielskiej;
-znaleźć wskazówki dotyczące rodzinnego grania w gry wideo;
-przeczytać szczegółowe opisy oznaczeń wieku i deskryptorów treści.

      Aplikacja została opracowana przez Video Standards Council, jednego z dwóch administratorów systemu PEGI. Jest dostępna w językach: angielskim, holenderskim, francuskim i polskim.

Lokalna strona internetowa dla polskich konsumentów to: http://www.zapytajogry.pl/.

Aplikację można pobrać na stronach:

play.google.com (link)
itunes.apple.com (link)

     System PEGI (Pan European Games Information) składa się z dwóch uzupełniających elementów: klasyfikacji wieku oraz opisów treści. Przedziały wiekowe stosowane w PEGI to 3, 7, 12, 16, 18. Do opisu treści używanych jest osiem ikon. Są to piktogramy informujące o rodzaju treści zawartych w grze.

 

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com