We współpracy z  Towarzystwem Opieki nad Zabytkami, uczniowie naszej szkoły objęli całoroczną opieką groby osób zasłużonych dla środowiska lokalnego spoczywających na cmentarzu Mater Dolorosa oraz zabytkowe nagrobki.

  • płk dypl. - pilot Jan Biały
  • Kazimiera Morawska - łączniczka AK
  • płk WP Stanisław Studziński
  • płk Piotr Woźniak - pseudonim Wir
  • Antonina Woźniak - pseudonim Bronisława
  • Adam Wiktor - kapłan Solidarności, proboszcz parafii NSPJ
  • Józef Niestrój - proboszcz parafii NMP w Bytomiu
  • płk Włodzimierz Arłanowicz - ułan AK - pseudonim Ryś
  • Ignatz Kowatz - zabytkowy nagrobek
  • Jadwiga Ceglarkowa z Weberów

Pierwsze czyszczenie, porządkowanie nagrobków rozpoczęli już 21 września. Uczniowie umyli pomniki, usunęli chwasty oraz zeschłe liście. Groby oznaczone są tarcza naszej szkoły.  W tak piękne i szlachetne przedsięwzięcie włączyli się uczniowie z klas:  8a- Jakub Hercuń, Martyna Marek, Kacper Pieczaba, Piotr Zygmunt, 8b- Igor Stolka, 8c-Alicja Badura, Szymon Banert, Emilia Dulęba, Wiktor Filipczak, Mateusz Grzybowski, Oliver  Jedynak, Oliwia Kowalska, Laura Szydłowska, Jessica Warda, Dawid Wlazło, 8e- Kamil Kargol, Tomasz Krzeszowiak, Kajetan Mendel, Nathan Patla, Anna Stolarska, 7e-Anna Borecka, Natalia Chudy, 7d-Bartłomiej Gnus, Piotr Kłujszo, Jagoda Kwiotek, 7b- Emilia Filip, Bartłomiej Fojcik,Emilia Kamińska. Michał Kudzior, Łucja Marczak, 6b-Martyna Walczak,Mateusz Hercuń. Kolejne wyjście na cmentarz planujemy  w październiku. 

  Anna Dziadek

4.jpgCmentarz_1.jpg3.png6.jpg5.png2.png7.jpg

                                                                                

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl
id. e-PUAP: SP51Bytom

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2017/2018.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com