NARODOWE CZYTANIE 2019 W SP nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu.

 

W pierwszym tygodniu zajęć 6.09.2019 r. w naszej szkole już po raz ósmy miała miejsce Ogólnopolska Akcja pt ”Narodowe Czytanie” pod patronatem Pary Prezydenckiej – P. Andrzeja Dudy i Agaty – Kornhauser – Dudy.

Tym razem lekturą były wybrane teksty nowel autorstwa Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej,Bolesława Prusa,Władysława Reymonta, Stefana Żeromskiego, Henryka Sienkiewicza, Henryka Rzewuskiego, Bruno Schulza.

Uczniowie z klasy 8c : Alicja Badura, Szymon Banert,Zuzanna Borkowska, Dawid Dyla, Wiktor Filipczak,Kamil Kolak, Laura Szydłowska,Jessica Warda i 6 e:Martyna Gaik, Magdalena Kiciak, Zofia Kruszyńska, Zuzanna Mika, Anna Rojowska, Alicja Zdebik czytali nowelę Elizy Orzeszkowej pt ”Dobra Pani” w klasach siódmych i ósmych, po czym opiekun akcji P. Beata Czechowska - Siudak prowadziła dyskusję wśród uczniów, którzy wypowiadali się na temat problematyki , zachowania bohaterów i przesłania utworu.

Chętni uczniowie z klas siódmych i ósmych również w tym dniu wzięli udział w debacie pt” Czym jest filantropia? a czym wolontariat?czy warto pomagać innym we współczesnym świecie?”, która była podsumowaniem Akcji Narodowe Czytanie w SP nr 51. Opiekę merytoryczną w debacie sprawowała P. Beata Czechowska – Siudak – nauczyciel języka polskiego.

11a.png1a.png3a.png6a.png12a.png8a.png9a.pnglist_a.png10a.png2a.png4a.png7a.png

 

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2017/2018.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com