PRZERWANY MARSZ

,, Nigdy więcej wojny! To pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości”

                                                                                                                  Jan Paweł II

W naszej szkole w sposób niecodzienny odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020 W uroczystym rozpoczęciu wzięli udział wyjątkowi goście, mieszkańcy tego regionu: Pani Barbara Mielczarek, Pani Anna Włodarska, Pani Elżbieta Fijas, Pani Maria Charuk i Pani Iwona Świętochowska.  Uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny wraz z przedstawicielami pokolenia Polskich Dzieci Wojny. Akcja miała na celu upamiętnienie 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz symboliczne dokończenie przerwanej edukacji przed osiemdziesięcioma laty edukacji. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, Pani Dyrektor Beata Hucz-Pszon  wraz z  przedstawicielką młodzieży z kl.8b Aleksandra Hordziejewicz powitały gości następującymi słowami:„Drogie Polskie Dzieci Wojny! My społeczność Szkoły  Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu witamy Was w naszych progach, pragnąc wraz z Wami symbolicznie dokończyć okrutnie przerwany wybuchem II wojny światowej ówczesny marsz do szkoły. Witamy Was z otwartymi ramionami i gorącym sercem, deklarując, że o Waszej Historii Polskich Dzieci Wojny nie zapomnimy! ”  Zaproszeni goście ukazali swoje losy, historię oraz to jak przebiegała ich edukacja  w czasie wojny. Zrelacjonowały rzeczywistość wojenną, a na jej tle obraz swojego dzieciństwa w czasie wojny. Następnie goście wysłuchali recytacji wierszy  o miłości do Ojczyzny, przygotowanych przez młodzież pod opieką nauczycieli A. Dziadek i B. Czechowskiej Siudak. 

Ogólnopolski projekt  ,, Przerwany Marsz„ zakończył się odczytaniem Apelu Pokoju przez Panią Iwonę Świętochowską  i złożeniem podpisów wszystkich uczestników pod Apelem oraz wspólnym zawołaniem o Pokój.  To międzypokoleniowe spotkanie było z pewnością  cennym doświadczeniem dla uczniów i nauczycieli oraz piękną lekcją historii.                        

                                                                                                                 Anna Dziadek

 

02091906NEF.jpg02091902NEF.jpg02091910NEF.jpg02091922NEF.jpg02091905NEF.jpgplakat.png02091916NEF.jpg02091937NEF.jpg02091907NEF.jpg02091913NEF.jpg02091904NEF.jpg

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2017/2018.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com