Rok 2019 został ogłoszony Rokiem Matematyki, a dzień 14 marca to Międzynarodowe Święto Liczby π. Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów tych uroczystości. W dniach 14 – 15 marca 2019 r. obchodziliśmy Szkolne Święto Liczby Pi.  Datę wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość. Liczba π lub ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy.

W tym roku po raz pierwszy uczniowie klas 4-8 naszej szkoły obchodzili Szkolne Święto Liczby Pi. Na lekcjach matematyki poznali ciekawostki dotyczące liczby Pi, był też słodki poczęstunek - ciasta i ciasteczka z liczbą Pi.

 Na lekcjach języka polskiego omawiali i układali wiersze związane z tą liczbą, a na historii poznawali początki najbardziej znanej stałej matematycznej.

Podczas przerw uczniowie mieli możliwość zmierzenia się z matematyką na wesoło. Młodzi ludzie bardzo chętnie rozwiązywali rebusy, bawili się w matematyczne skojarzenia, szacowania ilości słodyczy w szklanych bryłach. Za każde poprawnie rozwiązane zadanie na uczestników czekał słodki upominek.

Ponadto zorganizowano konkursy: „Liczba pi w głowie tkwi”, polegający na zapamiętaniu jak największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby pi oraz „Liczba pi w 3D”, polegający na wykonaniu przestrzennej pracy plastycznej – modelu liczby π.

Przygotowane przez uczniów plakaty i gazetki prezentowały ciekawostki związane z tą niezwykłą liczbą były, a cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby pi były piękną dekoracją korytarza szkolnego.

Święto Liczby Pi niewątpliwie miało walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób uatrakcyjnienia szkolnej codzienności. 

21 marca w szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2019, do którego zgłosiło się 163 uczniów z klas 2 – 8. Po konkursie ogłoszono wyniki Szkolnego Święta Liczby Pi i wręczono 165 nagród – były to prezenty od nauczycieli i dyrekcji.

Okazało się że, matematyka może być miła, łatwa i przyjemna. Do zobaczenia za rok na kolejnych obchodach Święta Liczby π.

Nauczyciele matematyki

19031902NEF.jpg19031914NEF.jpgIMG_03531.jpgIMG_0391.jpg19031920NEF.jpgIMG_03461.jpg19031901NEF.jpgIMG_03541.jpgIMG_0203.jpg19031906NEF.jpg19031917NEF.jpgIMG_0212.jpg19031909NEF.jpg90EF2885-202E-4652-90A8-B75FE295572B.png

 

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl

.
 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2017/2018.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com