IV Miejski Konkurs Wiedzy, V Miejski Konkurs Literacki i Plastyczny                       

III Miejski konkurs Multimedialny ,, Bohaterowie – Żołnierze Wyklęci”

            W dniu 5.03.2018 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się sesja popularnonaukowa poświęcona ,, Pamięci Żołnierzy Wyklętych- Niezłomnych”.  Celem sesji było upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i upowszechnienie wśród  uczniów bytomskich szkół wiedzy o żołnierzach Armii Krajowej, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej oraz poszerzenie wiedzy historycznej istotnej dla tożsamości narodowej, regionalnej  oraz kształtowania postaw obywatelskich i patriotycznych. Sesja naukowa odbyła się w ramach bytomskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Słowa Jana Pawła II były mottem, myślą przewodnią naszej uroczystości:

,,Trzeba wspomnieć wszystkich, zamordowanych rękami także polskich instytucji i służb bezpieczeństwa, pozostających na usługach systemu przyniesionego ze wschodu. Trzeba ich przynajmniej przypomnieć przed Bogiem i historią, aby nie zamazywać prawdy naszej przeszłości, w tym decydującym momencie dziejów”.

Więcej w sprawozdaniu

2.png5.png10.png4.png3.png9.png7.png6.png1.png8.png

..


herb bytomia 230


 

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com