W dniu 15 marca 2019 r. w naszej szkole obchodzić będziemy Święto Liczby Pi.  Celem obchodów święta jest urzeczywistnienie istoty praktycznego zastosowania matematyki, poznanie historii liczby pi oraz pokazanie, że matematyka, to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i zabawa. Zachęcamy wszystkich uczniów do wykonania dekoracji, plakatów, gazetek związanych z matematyką. Zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursach matematycznych organizowanych z okazji święta.

„Liczba pi w głowie tkwi” 

Konkurs polega na zapamiętaniu jak największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby pi

Termin: 15.03.2019 r. godz. 1035 (długa przerwa)

Miejsce: sale 24a, 25

„Liczba PI w 3D”
Konkurs polega na wykonaniu jak najciekawszej bryły przedstawiającej symbol π

Termin oddania prac: 13.03.2019 r.

„Strzał w dziesiątkę”

Konkurs polega na oszacowaniu ilości słodyczy umieszczonych w szklanych bryłach

Termin: 15.03.2019 r. (przerwy międzylekcyjne)

Miejsce: korytarz szklony

„Rebusy matematyczne”

Konkurs polega na rozwiązywaniu rebusów związanych z matematyką

Termin: 15.03.2019 r. (przerwy międzylekcyjne)

Miejsce: korytarz szklony

„Skojarzenia matematyczne”

Konkurs polega na kojarzeniu haseł z pojęciami matematycznymi

Termin: 15.03.2019 r. (przerwy międzylekcyjne)

Miejsce: korytarz szklony

W dniu 15.03.2019 r. chętni uczniowie otrzymają kartę odpowiedzi, na którą naniosą rozwiązania konkursów. Podpisane karty należy umieścić w skrzynce, która będzie znajdowała się na portierni do godz. 13:00 tego dnia. Rozstrzygnięcie konkursów oraz nagrodzenie zwycięzców nastąpi do 21.03.2019 r. 

Nauczyciele matematyki

            

..


herb bytomia 230


 

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com