To już 37 rocznica krwawej pacyfikacji katowickiej kopalni Wujek. Od milicyjnych kul zginęło wtedy dziewięciu protestujących górników, a kilkudziesięciu zostało rannych. Była to największa tragedia stanu wojennego.Uczestnicy biegu upamiętnili tragedię z 16 grudnia 1981 r. i oddali hołd Dziewięciu Górnikom, zastrzelonym podczas pacyfikacji kopalni „Wujek”. Bieg odbył się 16 grudnia 2018 r., w kolejną rocznicę pacyfikacji kopalni „Wujek”. 

Każda ze szkół wybrała własnego patrona biegu, jednego z zabitych górników, w koszulkach z jego wizerunkiem pobiegła pod Pomnikiem Krzyż Poległych Górników w Katowicach, gdzie  zapaliliśmy znicze, w hołdzie zabitym górnikom.

 W naszym mieście Bytomiu przypomnieliśmy to wydarzenie.W czwartek 13 grudnia o godz. 8.15 przy Urzędzie Miejskim spotkali się uczestnicy biegu, zapalili znicze przy Pomniku Ofiar Komunistycznego Terroru.

Byli to uczniowie kl. 8c:  Dagmara Kurc, Lena Grzesik, Iga Grzesik, Agnieszka Jastrzębowska, Agnieszka Zemczak, Piotr Bembenek, Dominik Skowroński, Bartosz Księżyk, Krzysztof Majrowski. pod opieką Pani Anny Dziadek

https://dziennikzachodni.pl/bieg-9-gornikow-mlodziez-pobiegla-by-upamietnic-poleglych-na-kopalni-wujek-w-1981-roku-zdjecia/ga/13744984/zd/327888

Serdeczne podziękowania dla uczestników biegu, którzy wykazali się piękną postawą patriotyczną.

                                                                                                                                 Anna Dziadek

1.png6.png5.png2.png3.png4.png

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl
id. e-PUAP: SP51Bytom

Poziom zanieczyszczeń 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2017/2018.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com