Telefony sekretariatu:
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33

fax: (32) 280-00-69
w godzinach od 7:00 do 15:00

e-mail: sekretariat[at]sp51.bytom.pl

 


 

30 czerwca 2016 r.

PRZYWRÓĆMY PAMIĘĆ

W tym roku szkolnym uczniowie klas VIc i VId - Jagoda Budzisz, Wiola Zuska, Magda Łochan, Karolina Kania, Kinga Ślązak, Marta Oleś i Nikola Naleźniak - aktywnie uczestniczyli w ogólnopolskim programie „Przywróćmy Pamięć”. Celem było rozwijanie i popularyzacja zainteresowań uczniów historią i lokalnym dziedzictwem kulturowym poprzez nawiązanie do wielokulturowej i wielonarodowej przeszłości Bytomiu.

więcej


 

24 czerwca 2016 r.

BYTOM I OKOLICE

Miło nam poinformować, iż Joanna Chmiel i Filip Grela – z klasy 6c zostali finalistami XVII Powiatowego Konkursu Historycznego „Bytom od lokacji do I wojny światowej”. Szkołę w etapie miejskim reprezentowali następujący uczniowie również z klasy 6c: Jagoda Budzisz, Maja Porwolik, Aleksandra Kujawińska i Dominika Pawłowska. Podsumowanie konkursu odbyło się w Muzeum Górnośląskim.

więcej


 

23 czerwca 2016 r.

OGÓLNOPOLSKA PREZENTACJA PROJEKTÓW MŁODZIEŻOWYCH

14 czerwca reprezentanci grupy projektowej wraz opiekunką uczestniczyli w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. 50 grup zaprezentowało efekty swojej pracy. Przedstawiliśmy realizowany w naszej szkole program Młody Obywatel Na Sportowo. Program Młody Obywatel jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji BGK oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej.

więcej


 

22 czerwca 2016 r.

XVIII EDYCJA KONKURSU
OPIEKUJEMY SIĘ GROBAMI LUDZI ZASŁUŻONYCH DLA MIASTA BYTOMIA
ORAZ ZABYTKOWYMI NAGROBKAMI

Finał całorocznego XVIII Miejskiego Konkursu „Opiekujemy się grobami ludzi zasłużonych dla miasta Bytomia i zabytkowymi nagrobkami„ odbył się 15 czerwca 2015 r. w Biurze Promocji Miasta Bytomia. Organizatorem konkursu było Towarzystwo Opieki nad Zabytkami / Oddział śląski/ pod patronatem Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Całoroczną pracę uczniów podsumowała Prezes TOnZ - pani Ariana Gano-Kotula.

więcej 

10 czerwca 2016 r.

OGŁOSZENIE

W czwartek 16 czerwca o godzinie 16.30 w auli Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu, odbędzie się zebranie rodziców uczniów klas pierwszych na rok szkolny 2016/2017.

Dyrektor Szkoły
mgr Beata Hucz-Pszon


 

30 maja 2016 r.

więcej 

28 maja 2016 r.

KONKURSY O ŚW. JACKU

Z okazji 100-lecia Parafii św. Jacka odbyły się liczne konkursy. Nasi uczniowie wzięli udział w dwóch kategoriach: plastycznej i turnieju wiedzy.

Mateusz Kukulski z kl. 5e wykonał pracę przestrzenną kościoła św. Jacka.

Do turnieju wiedzy o św. Jacku - Misjonarzu Europy przygotowywali się: Wiktoria Piotrowska – kl. 5e, Roni Grzesica - kl. 5e, Jakub Pędzich - kl. 5d.

więcej


 

27 maja 2016 r.

więcej


 

26 maja 2016 r.

Nie ma jak u mamy ciepły piec, cichy kąt!
Nie ma jak u mamy, kto nie wierzy robi błąd! 
Nie ma jak u mamy cichy kąt, ciepły piec! 
Nie ma jak u mamy, kto nie wierzy jego rzecz!

Wojciech Młynarski


 

25 maja 2016 r.

I KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ

Parafia Bożego Ciała wraz ze Szkołą Podstawową nr 54 w Bytomiu Miechowicach zorganizowały 9 maja I Konkurs Piosenki Religijnej. Reprezentujący nas uczniowie wrócili z laurami.

więcej


 

24 maja 2016 r.

MŁODY EKOLOG W ZOO

14 maja odbyła się wycieczka kółka przyrodniczego „Młody ekolog” do zoo w Chorzowie pod opieką p. Anety Wesołowskiej. Brali w niej udział uczniowie klas: 5a, 5e, 6d.

więcej


 

23 maja 2016 r.

BIORÓŻNORODNOŚĆ
XI OTWARTA KONFERENCJA EKOLOGICZNA

10 maja w Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie odbyła się XI Otwarta Konferencja Ekologiczna pod hasłem „Bioróżnorodność”. Zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii „Zielona Ziemia”. Celem konferencji było zwrócenie uwagi na znaczenie zjawiska bioróżnorodności dla funkcjonowania naszej planety i życia człowieka oraz sposoby ochrony bioróżnorodności w naszym regionie.

więcej 

20 maja 2016 r.

ŚPIEWAJMY NASZEJ PANI

Uczeń naszej szkoły Daniel Nowak zajął I miejsce w kategorii solistów szkół podstawowych na V Festiwalu Piosenki Maryjnej "Śpiewajmy Naszej Pani" w Piekarach Śląskich.

Gratulujemy pierwszego miejsca
Sabina Szmajduch

dyplom


 

20 maja 2016 r.

MAŁY GLOBTROTER

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie: Zofia Świętochowska oraz Dominik Wach z klasy 6b zajęli drugie miejsce w miejskim konkursie wiedzy o Anglii pt.: "Mały globtroter".

więcej


 

18 maja 2016 r.

PODWÓRKO NIVEA

Pomóżmy uczniom Szkoły Podstawowej nr 46 w Bytomiu znaleźć się w pierwszej czterdziestce współzawodnictwa o nowe podwórko.

Głosowanie trwa do 30 czerwca. Głosujemy na stronie NIVEA. Przy pierwszym głosowaniu trzeba się zlogować, podając adres mailowy - 3 minuty, a kolejne dni to już tylko głosowanie - to już najwyżej 1 minuta.

Za każdy głos dziękujemy


 

17 maja 2016 r.

XI REGIONALNY FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Daniel Nowak, uczeń klasy Vf 12 maja zajął II miejsce w XI Regionalnym Festiwalu Pieśni Patriotycznej zorganizowanym w Zabrzu, w Gimnazjum nr 16 im. Bohaterów Monte Cassino

Gratulujemy

dyplom


 

16 maja 2016 r.

DZIECI Z BULLERBYN
KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY

W tym roku mija 70 lat od pierwszego wydania Dzieci z Bullerbyn szwedzkiej pisarki, Astrid Lindgren. Z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs literacko-plastyczny dla uczniów klas trzecich.

więcej


 

12 maja 2016 r.

TU JEST EUROPA
PARADA SCHUMANA

Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego możliwe było zorganizowanie wyjazdu dla uczniów bytomskich szkół do Warszawy na Paradę Schumana w ramach Polskich Spotkań Europejskich 2016. Przez centrum Warszawy 7 maja przeszła Parada Schumana z hasłem Tu jest Europa! Uczestnicy zamanifestowali swoje poparcie dla idei integracji europejskiej i dla aktywnej roli Polski w silnej Unii Europejskiej. W Paradzie Schumana wzięło udział kilka tysięcy osób z całej Polski.

więcej


 

9 maja 2016 r.

95 ROCZNICA WYBUCHU III POWSTANIA ŚLĄSKIEGO

W piątek 6 maja wszyscy uczniowie naszej szkoły radośnie uczcili 95 rocznicę wybuchu III powstania śląskiego. Wśród dziewcząt królowały wianki, pani dyrektor wystąpiła w śląskim stroju kobiecym. Wszyscy uczniowie, wspomagani przez chór przygotowany przez panią Sabinę Szmajduch, odśpiewali:

Już zachodzi czerwone słoneczko
Za zielonym gajem...

więcej


 

3 maja 2016 r.


Święta miłości kochanej ojczyzny,
Czują cię tylko umysły poczciwe!

Ignacy Krasicki

Z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja odbyła się uroczysta akademia.

więcej


 

2 maja 2016 r.

I nigdy nie będziesz biała, 
i nigdy nie będziesz czerwona,
zostaniesz biało-czerwona

Konstanty I. Gałczyński


 

2 maja 2016 r.

KONKURS FOTOGRAFICZNY
ŚLĄSKIE - WYDOBYWAMY PIĘKNO

W ramach XXIII Tygodnia Ziemi, corocznej imprezy proekologicznej, organizowanej przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu odbywa się wiele konferencji, imprez, wystaw i konkursów. Hasłem tegorocznej edycji jest „Odpowiedzialny Śląsk”.

więcej


 

29 kwietnia 2016 r.

DZIEŃ ZIEMI 2016

Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbyło się sadzenie drzew i krzewów w naszym szkolnym arboretum. Chcielibyśmy serdeczne podziękować panom Wiesławowi Kożuchowi oraz Tadeuszowi Rajzerowi za pomoc w sadzeniu.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły licznie napisali listy do Ziemi oraz aktywnie wzięli udział w pochodzie namawiajacym mieszkańców do oszczędzania wody, energii oraz segregowania śmieci.

więcej


 

27 kwietnia 2016 r.

KLASÓWKA POWSTAŃCZA 2016

W czwartek 14 kwietnia o godz. 10.00 w Sali Sejmu Śląskiego odbył się finał Klasówki Powstańczej. Komisja zakwalifikowała 100 uczniów, 24 ze szkół podstawowych, 42 z gimnazjów i 34 ze szkół ponadgimnazjalnych.

więcej


 

26 kwietnia 2016 r.

BYTOMSKA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Niezwykle miło nam poinformować, że 19 kwietnia odbył się finał regionalnej Bytomskiej Olimpiady Języka Angielskiego pod honorowym patronatem Prezydenta m. Bytomia Pana Damiana Bartyli oraz SJO LEVEL, gdzie o miano najlepszego rywalizowało dziesięciu najlepszych uczniów wyłonionych we wcześniejszych etapach. Nasza uczennica Joanna Chmiel z klasy szóstej zakwalifikowała się do finału, ostatecznie zajęła 9 miejsce.

więcej


 

26 kwietnia 2016 r.

INAUGURACJA SEZONU NAWIGACYJNEGO

23 kwietnia byliśmy w Chorzowski Parku Kultury na Inauguracji Sezonu Nnawigacyjnego drużyn żeglarskich z naszej Chorągwi. Harcerze starsi zdobyli III miejsce w regatach kanadyjek. Zuchy i jungi uczestniczyły w grach terenowych i warsztatach tematycznych.

więcej


 

25 kwietnia 2016 r.

73  ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE  WARSZAWSKIM

Naród bez historii jest jak człowiek bez pamięci...

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczcili bohaterów z kwietnia 1943 r. w ramach akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile".

Kwiaty te są symbolem pamięci, szacunku i nadziei. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę wybuchu powstania, składał je pod Pomnikiem Bohaterów Getta.

więcej


 

14 kwietnia 2016 r.

THE KING OF ENGLISH LANGUAGE

W miniony poniedziałek uczennice naszej szkoły zdobyły drugie miejsce w drużynowym konkursie The King of English Language. Laureatkami zostały Joanna Chmiel, Aleksandra Kujawińska i Dominika Pawłowska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Sylwia Szuta


 

2 kwietnia 2016 r.

ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU

Wczoraj solidaryzowaliśmy się z osobami cierpiącymi na autyzm, dlatego przyszliśmy ubrania na niebiesko i wsłuchiwaliśmy się w ciszę.

więcej


 

2 kwietnia 2016 r.

Z DALA OD ZGIEŁKU

Uczeń naszej szkoły Daniel Nowak odniósł wielki sukces w wojewódzkim konkursie "Z dala od zgiełku".

Gratulujemy pierwszego miejsca
Sabina Szmajduch


 

1 kwietnia 2016 r.

XI WIOSENNE ZAWODY PŁYWACKIE

19 marca nasi harcerze brali udział w XI Wiosennych Zawodach Pływackich. W kategorii harcerze I miejsce zajeła Zosia Świętochowska i otrzymała statuetkę mistrza basenu.

Gratulujemy


 

21 marca 2016 r.

ŚWIĄTECZNY KOSZYK DLA POLAKÓW NA KRESACH

Każdego roku odpowiadamy na organizowane akcje charytatywne. Nasza społeczność szkolna nie pozostaje obojętna na potrzeby innych. W marcu przeprowadziliśmy Akcję Wielkanocnej Pomocy ,, Świąteczny koszyk dla Polaków na Kresach”. Organizatorem Akcji był Górnośląski Oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska w Katowicach we współpracy z Bytomską Radą Działalności Pożytku Publicznego, Bytomską Radą Seniorów oraz Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Bytomiu.

więcej


 

21 marca 2016 r.

BADAMY LOKALNE MIEJSCA PAMIĘCI

W ramach ogólnopolskiego programu Solidarna Szkoła, 5 marca uczniowie klasy 6b wraz z koordynatorem Solidarnej Szkoły udali się na edukacyjny spacer pod hasłem ,, Badamy miejsca pamięci”- ślady przeszłości, historię naszego miasta. Otacza nas pamięć, w naszym najbliższym otoczeniu cały czas natrafiamy na ślady przeszłości, świadectwo minionych zdarzeń. Jest wiele pomników, tablic upamiętniających te wydarzenia.

więcej


 

20 marca 2016 r.

PRZYWRÓĆMY PAMIĘĆ

14 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty wprowadzające do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Przywróćmy Pamięć”. Celem programu jest rozwijanie i popularyzacja zainteresowań uczniów historią i lokalnym dziedzictwem kulturowym poprzez nawiązanie do wielokulturowej i wielonarodowej przeszłości, propagowania wiedzy na temat mniejszości żydowskiej i jej obecności w wielokulturowym Bytomiu oraz uczenie się postaw otwartości, tolerancji, szacunku dla wielokulturowości.

więcej


 

18 marca 2016 r.

VII HARCERSKI FESTIWAL KULTURY I MARYNISTYKI

5 marca nasze zuchy zdobyły II miejsce w kategorii piosenki turystycznej i harcerskiej. Wśród jungów zespół "Spoczko" zdobył I miejsce w dwóch kategoriach, w kategorii piosenki turystycznej i harcerskiej oraz w kategorii szanty, a zespół "Oczko" I miejsce w kategorii piosenki żeglarskiej i II miejsce w kategorii szanty. Nasze konkursowe zdjęcie zostało nagrodzone III nagrodą.

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć
naszych zuchów, harcerzy i instruktorów
Jagna Świętochowska


 

17 marca 2016 r.

WIZYTA W DOMU KOMBATANTA W MIECHOWICACH

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż uczniowie naszej szkoły, dzięki wsparciu Pani Dyrektor Beaty Hucz-Pszon mogli w Domu Pomocy Społecznej ”Kombatant” w Bytomiu zaprezentować montaż poetycko – muzyczny, poświęcony Dniu Pamięci Narodowej Żołnierzy „Wyklętych – Niezłomnych”.

więcej


 

16 marca 2016 r.

SPOTKANIE Z WALDEMAREM CICHONIEM

14 marca biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich z panem Waldemarem Cichoniem, autorem 5 książek dla dzieci o przygodach kota Cukierka i jego największego przyjaciela Maćka.

więcej

Prezentowane zdjęcie pochodzi ze strony autora - www.waldemarcichon.pl


 

14 marca 2016 r.

MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNO-EKONOMICZNY

Uczniowie klas VI - Joanna Chmiel i Maciej Żurecki są laureatami Miejskiego Konkursu Matematyczno-Ekonomicznym przeprowadzonego w ramach XII Miejskiego Konkursu Matematycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych. Konkurs odbył się 9 marca w Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ks. Józefa Szafranka w Bytomiu.

Uczniów do konkursu przygotowywali mgr Lucyna Furman i mgr Grzegorz Pietrzyk.

Laureatom konkursu i ich nauczycielom
serdecznie gratulujemy


 

11 marca 2016 r.

SPRAWOZDANIE

z II sesji popularnonaukowej ,, Pamięci Żołnierzy Wyklętych”,

I Miejskiego Konkursu Wiedzy i II Miejskiego Konkursu Literackiego i Plastycznego ,, Bohaterowie – Żołnierze Wyklęci”

W dniu 4.03.2016 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się sesja naukowa poświęcona ,, Pamięci Żołnierzy Wyklętych- Niezłomnych”.     Celem sesji było upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i upowszechnienie wśród uczniów bytomskich szkół wiedzy o żołnierzach Armii Krajowej, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej oraz poszerzenie wiedzy historycznej istotnej dla tożsamości narodowej, regionalnej oraz kształtowania postaw obywatelskich i patriotycznych. Sesja naukowa odbyła się w ramach bytomskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

więcej


 

10 marca 2016 r.

NIE DLA CZADU

8 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie klas 3 ze strażakami w ramach projektu „Nie dla czadu”. Strażacy wyjaśnili dzieciom, czym jest czad i dlaczego jest taki groźny oraz, co najważniejsze, w jaki sposób chronić się przed zaczadzeniem.

Uczniowie zobaczyli specjalistyczny ubiór strażaków i mogli zadać mnóstwo pytań.

więcej


 

9 marca 2016 r.

XIV WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

Dominik Wach i Maciej Żurecki z kl. 6b oraz Stanisław Biniszkiewicz z kl. 6a i Błażej Kandziora z kl. 6d wspaniale reprezentowali naszą szkołę w Pałacu Młodzieży w Katowicach na XIV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej dla Szkolnych Klubów Europejskich.

więcej


 

2 marca 2016 r.

KONKURS KLASA ZE SNÓW

Film uczniów naszej szkoły przeszedł do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu "Klasa ze snów". Potrzebujemy Państwa głosów na stronie organizatora https://www.facebook.com/klasazesnow/

Zasady są następujące:

  • Każdy użytkownik Facebooka może zagłosować jeden raz na wybrany film. Trzeba kliknąć „Lubię to” oraz zostawić komentarz pod wybranym filmem o treści „Lubię to”.
  • Treść komentarza jest bardzo ważna. Głosy z komentarzem o innej treści niż podana nie będą brane pod uwagę.
  • Głosowanie trwa do 15 marca 2016 r. Trzy filmy z największą liczbą polubień zdobędą dla swojej szkoły cenne nagrody.

Liczymy na Państwa głosy.


   

1 lutego 2016 r.

KONCERT NOWOROCZNY


 

20 stycznia 2016 r.

KONKURS OBCOJĘZYCZNEJ PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ

Po raz kolejny uczeń naszej szkoły zdobył główną nagrodę. Tym razem był to Międzyszkolny Konkurs Obcojęzycznej Piosenki Świątecznej. Serdeczne gratulacje dla Daniela Nowaka z klasy Vf. Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni Danielu.

więcej


 

17 stycznia 2016 r.

II SESJA POPULARNONAUKOWA
PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH – NIEZŁOMNYCH

Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi wraz ze Szkołą Podstawową nr 44 im. UNICEF w ramach miejskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizuje w dniu 4 marca 2016 r. II sesję popularnonaukową „Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych”

regiulaminy konkursów


 

16 stycznia 2016 r.

KONKURSY KOLĘD I PASTORAŁEK

Uczeń naszej szkoły Daniel Nowak  zajął I miejsce w X Miejskim Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 46 w Bytomiu - dyplom.

Dzień później Daniel wyśpiewał pastorałką Tam się rodzi nowy Bóg II miejsce na XVI Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowanym w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach - dyplom.

Gratulujemy sukcesów
Sabina Szmajduch


 

12 stycznia 2016 r.

VI WOJEWÓDZKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Zespół "Zgrane nutki" zajął I miejsce w VI Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek
"W grudniowe dni kolęda brzmi".

Zespół w składzie: Alicja Horaczek, Zofia Świętochowska, Daniela Buczek i Karolina Manthey zaśpiewały i zagrały na instrumentach kolędę "Lulajże Jezuniu" oraz pastorałkę "Zagraj dziecku kołysankę".

Wielkie gratulacje dla dziewczyn - Brawo.

Więcej informacji na stronie www.bytom.pl


 

11 stycznia 2016 r.

BYTOMSKA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Miło nam poinformować, że aż czwórka naszych uczniów zakwalifikowała się do drugiego etapu Regionalnej Bytomskiej Olimpiady Języka Angielskiego – konkursu, w którym rywalizują uczniowie z czterech miast.

W pierwszym etapie wzięło udział 413 uczniów z 30 szkół z Bytomia, Chorzowa, Piekar Śląskich i Świętochłowic.

więcej


   

24 grudnia 2015 r.

WESOŁYCH ŚWIĄT

więcej


 

23 grudnia 2015 r.

HOLANDIA - KRAJ WIATRAKÓW, TULIPANÓW I MALARZY

Zapraszamy Szkolne Kluby Europejskie 3 lutego 2016 r. na VI Bal Karnawałowy. W czasie balu odbędą się:

  • Warsztaty tańca holenderskiego
  • Konkurs na strój karnawałowy
  • Podsumowanie konkursu plastycznego na plakat Rowerem po Holandii
  • Konkurs wiedzy Wszystko o Unii Europejskiej

Zaproszenie


 

21 grudnia 2015 r.

ŚWIĄTECZNA POMOC DLA UKRAINY

W ramach świątecznej pomocy dla zaprzyjaźnionych miast na Ukrainie, zorganizowaliśmy w szkole trzy akcje we współpracy z Górnośląskim Oddziałem Stowarzyszenia Wspólnota Polska, Towarzystwem Miłośników Lwowa Kresów Południowo-Wschodnich oraz z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża.

więcej


 

20 grudnia 2015 r.

TURNIEJ SZACHOWY

Reprezentanci naszej szkoły Adam Jurek z kalsy Vc i Dominik Wach z klasy VI b, w czwartek  zajęli II miejsce w Mistrzostawach Bytomia Szkół Podstawowych w Szachach Chłopców. Do zawodów uczniów przygotowywał pan Adam Debała.


 

18 grudnia 2015 r.

W TEN WYJĄTKOWY CZAS DZIELMY SIĘ DOBREM

Klasa IV a w ramach edukacji globalnej pomaga potrzebującym dzieciom na świecie. Postanowiliśmy w tym roku wesprzeć dożywianie dzieci w krajach dotkniętych kryzysem humanitarnym w Sudanie Południowym. Nie pozostajemy obojętni na niedolę innych – pomagamy! Uczniowie przygotowali jeden z symboli wigilijnego stołu – sianko i rozdawali je Rodzicom na zebraniach klasowych. Każdy grosz, każda złotówka zostanie przekazana Polskiej Akcji Humanitarnej.

więcej


 

17 grudnia 2015 r.

VI DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W ubiegły piątek, 11 grudnia, odbył się VI Dzień Przedsiębiorczości pod patronatem SKO. Był to kiermasz ozdób świątecznych, pierników i wielu atrakcyjnych drobiazgów przygotowanych przez uczniów klas I - VI, rodziców oraz nauczycieli. Zapachniało świętami...

więcej


 

15 grudnia 2015 r.

FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI

W weekend 12-13 grudnia odbył się jubileuszowy 15 finał ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, w której nasza szkoła uczestniczy już od kilku lat.
Dzięki wsparciu darczyńców 12 grudnia wybranej rodzinie została przekazana paczka. W jej przygotowanie zaangażowała się cała społeczność szkolna. Zasada „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” połączyła wszystkich, którzy okazali swoją dobroć i wiarę, że każdy człowiek potrafi sam sobie radzić w życiu, ale gdy potrzebuje pomocy, reszta jednoczy się, by mu pomóc. W każdym z nas tkwi chęć czynienia dobra, bo "nie ważne jest co się ma, ale czym się dzieli z innymi".

więcej


 

15 grudnia 2015 r.

WYSTĘP HARCERZY W CENTRUM HANDLOWYM PLEJADA

Zespół złożony z zuchów harcerzy i instruktorów 2 Harcerskiej Drużyny Wodnej wystąpił w niedzielę z piosenkami świątecznymi w Centrum Handlowym Plejada godnie reprezentując naszą szkołę.

Harcerze zaśpiewali piosenki, kolędy i pastorałki.

więcej


 

10 grudnia 2015 r.

MIEJSKIE OBCHODY
MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W czwartek 3 grudnia w Centrum Handlowym Agora w Bytomiu odbyły się VII Miejskie Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych pod hasłem "Razem dla lepszego świata, dla wszystkich". Impreza została objęta patronatem Prezydenta miasta Bytomia. Patronat medialny objęło "Życie Bytomskie".

więcej.


 

8 grudnia 2015 r.

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

2 Harcerska Drużyna Wodna, jak co roku, pomaga św. Mikołajowi w obdarowywaniu uczniów naszej szkoły słodkimi prezentami. W rolę Mikołaja wcielił się pan Adam Dębała jego pomocnikami byli Maciej Żurecki i Karolina Fodrowska. Nad Mikołajem czuwały aniołki: Oliwia Dębowska, Wiktoria Szukała, Zosia Świętochowska i Emilia Kamińska. Diabeł - Dominik Wach próbował straszyć niegrzeczne dzieci. Wszyscy dostali słodkie prezenciki.

więcej


 

7 grudnia 2015 r.

KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ

Książki naszych marzeń - w ramach tego projektu zakupiono do biblioteki szkolnej 172 książki dla dzieci i młodzieży. O tym, jakie książki powinny się znaleźć w bibliotece zadecydowało głosowanie wśród uczniów w Ogólnopolskich Wyborach Książek.

Zaglądnij do biblioteki.


 

5 grudnia 2015 r.

POMAGAJĄC, DAJEMY INNYM RADOŚĆ

Wczoraj, 4 grudnia, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. prof. W. Studenckiego w Bytomiu, miała miejsce Konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza pod hasłem "Pomagając, dajemy innym radość”. Konferencję zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Miejska Biblioteka Publiczna

więcej


 

4 grudnia 2015 r.

TALENTIADA

bo talent jest jak diament, wystarczy go oszlifować...

Daniel Nowak uczeń klasy 5 zdobył I miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie talentów "Talentiada" 2015.

dyplom


 

3 grudnia 2015 r.

TURNIEJ SZACHOWY

Reprezentanci naszej szkoły 25 listopada zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej na Szachowych Mistrzostwach Międzyszkolnych o Puchar Dyrektora SP 38 w Bytomiu im. Jana III Sobieskiego. Do zawodów uczniów przygotowywał pan Adam Debała.


 

2 grudnia 2015 r.

JIESIEŃ WSPOMNIEŃ

Daniel Nowak zdobył III miejsce w wojewódzkim Siemianowickim Festiwalu Piosenki "Jesień wspomnień" 2015. Wykonał piosenkę Anny Jantar "Radość najpiękniejszych dni".


   

Relacja


 

27 listopada 2015 r.

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Uczeń naszej szkoły: Daniel Nowak jest laureatem I miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Ocalić od zapomnienia", który odbył się po raz dziesiąty w Piekarach Śląskich.

Gratulujemy zwycięzcy.

więcej


 

26 listopada 2015 r.

BIWAK W WIŚLE MALINCE

W dniach 22-23 listopada byliśmy w Wiśle Malince na biwaku kończącym okres próbny. Na biwaku kilkoro zuchów i harcerzy pozytywnie zaliczyło bieg końcowy i stało się pełnoprawnymi członkami naszej drużyny.

Druhna Viktoria Pławecka złożyła zobowiązanie instruktorskie i zdobyła stopień przewodnika.

więcej


 

25 listopada 2015 r.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W Światowym Dniu Pluszowego Misia aktyw biblioteczny i samorząd uczniowski liczyli pluszaki zgromadzone przez poszczególne klasy w ramach akcji "Wielkie liczenie misiów".

więcej


 

23 listopada 2015 r.

GRAND PRIX VI FESTIWALU PIEŚNI SAKRALNEJ

Uczeń naszej szkoły Daniel Nowak wyśpiewał Grand Prix na VI Festiwalu Pieśni Sakralnej w Świętochłowicach.

Daniel zaśpiewał Modlitwę Bułata Okudżawy.

więcej


 

16 listopada 2015 r.

KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Wychowawczynie Świetlicy Szkolnej zapraszają uczniów bytomskich szkół do wzięcia udziału w konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową.

Dokumenty do pobrania - plik PDF


 

15 listopada 2015 r.

OJCZYZNO MOJA NAJMILSZA

9 listopada chór naszej szkoły Zgrane nutki pod opieką p Sabiny Szmajduch zajął III miejsce w III Festiwalu Twórczości Patriotycznej "Ojczyzno moja najmilsza"

Szczególne gratulacje dla Daniela Nowaka z klasy V f za zajęcie I miejsca w kategorii solista.

więcej


   

Dokumenty do pobrania - plik PDF


 

15 listopada 2015 r.

POMAGAJĄC DAJEMY INNYM RADOŚĆ

Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi i Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. Wł. Studenckiego w Bytomiu zapraszają uczniów bytomskich szkół wraz z opiekunami na Miejską Konferencję z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza pod hasłem Pomagając, dajemy innym radość.

Dokumenty do pobrania - plik PDF


 

12 listopada 2015 r.

AKADEMIA W ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

We wtorek odbyła się uroczysta akademia dla całej społeczności szkolnej poświęcona Świętu Niepodległości. Akademię przygotowali uczniowie klas I a, III e, V f, VI b, VI c, VI d, VI e należący do Bibliotecznego Koła Żywego Słowa według scenariusza i pod kierownictwem pani Gabrieli Gmerek-Biniek przy ogromnej pomocy pp. Adama Dębały, Sabiny Szmajduch, Beaty Jakuszko, Julii Knapik.

więcej


 

12 listopada 2015 r.

MIEJSKIE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada poczet sztandarowy, harcerze i uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody 96 rocznicy odzyskania niepodległości.

więcej


 

11 listopada 2015 r.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Co­kol­wiek będzie, co­kol­wiek się sta­nie,
Jed­no wiem tyl­ko: spra­wied­li­wość będzie,
Jed­no wiem tyl­ko: Pol­ska zmartwychwstanie.

Zygmunt Krasiński


 

9 listopada 2015 r.

MŁODY OBYWATEL NA SPORTOWO

W tym roku szkolnym już po raz trzeci przystąpiliśmy do realizacji ogólnopolskiego projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej ,,Młody Obywatel” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

7 listopada w ramach programu "Młody Obywatel” na boiskach naszej szkoły odbyło się charytatywne wydarzenie sportowe pod hasłem "Ruch z sensem".

więcej


 

8 listopada 2015 r.

PROGRAM PROFILAKTYKI PALENIA TYTONIU

Od listopada w naszej szkole realizowany jest program profilaktyki palenia tytoniu "Znajdź właściwe rozwiązanie". Organizatorem jest Państwowa Inspekcja Sanitarna. Program adresowany jest do uczniów starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum. W tym okresie nauki gwałtownie wzrasta liczba dzieci i młodzieży próbujących po raz pierwszy zapalić papierosa.

Niektórzy młodzi ludzie najpierw palą okazjonalnie, a potem czynią to w regularnych odstępach czasu, wkraczając na drogę pełnego uzależnienia od nikotyny.


 

7 listopada 2015 r.

MAMY NIEPODLEGŁĄ

Nasza szkoła włączyła się w III edycję akcji Mamy Niepodległą! Jest to flagowa akcja Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, organizowana od 2013 r. Partnerem Strategicznym jest Poczta Polska S.A., a Partnerem Społecznym ZHP. Do akcji MN! 2015, włączyło się 215 szkół i instytucji w całej Polsce!

więcej


 

5 listopada 2015 r.

LEPSZA SZKOŁA

Lepsza Szkoła to projekt edukacyjny prowadzony przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

Nasza szkoła w roku szkolnym 2015/2016 realizuje projekt Lepszej Szkoły z matematyki. W projekcie uczestniczą uczniowie klas 4, 5 i 6.


 

4 listopada 2015 r.

XXI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

30 października odbył się etap szkolny XXI Konkursu Wiedzy Biblijnej według Ewangelii św. Łukasza "Kościół ma misję głoszenia miłosierdzia Boga, bijącego serca Ewangelii, aby w ten sposób dotknąć serce i umysł każdego człowieka". W konkursie wzięli udział Antoni Kruszyński, Joanna Chmiel i Piotr Tokarz. 
Laureaci etapu szkolnego, Joanna Chmiel - kl. VIc i Piotr Tokarz - kl. VIe, będą reprezentowali szkołę 19 listopada w etapie rejonowym konkursu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Anna Dziadek i Danuta Letki


 

3 listopada 2015 r.

KONKURS "WZOROWA ŁAZIENKA"

Konkurs "Wzorowa łazienka" trwa. Bardzo prosimy o codzienne oddawanie głosów na naszą szkołę - klikając link www.wzorowalazienka.pl. Wspólnie powalczmy o nagrody.


 

2 listopada 2015 r.

ZAKOŃCZENIE SEZONU NAWIGACYJNEGO

Zakończyliśmy znowu udany sezon nawigacyjny. Rzeki, jeziora i morza zapadają w sen zimowy, a nasi harcerze i zuchy zaczynają przygotowywać się teoretycznie do następnego sezony nawigacyjnego.

więcej


 

1 listopada 2015 r.

PODARUJ ZNICZ NA KRESY

Uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się do akcji charytatywnej "Podaruj Znicz na Kresy", przygotowywanej przez Górnośląski Oddział Wspólnota Polska.

Zebrane znicze 1 listopada w Dniu Wszystkich Świętych zapłoną na polskich grobach znajdujących się na cmentarzach powiatu drohobyckiego, na Ukrainie, w okolicach Lwowa.

Anna Dziadek 
Brygida Kaczyńska-Ćwik

więcej


 

1 listopada 2015 r.

MŁODY OBYWATEL NA SPORTOWO

Promując sport można pomagać innym,
integrować mieszkańców, zmieniać swoją okolicę na lepsze,
a do tego świetnie się bawić!

Mamy zaszczyt zaprosić na wydarzenie sportowe pod hasłem "Ruch z sensem", które odbędzie się w naszej szkole 7 listopada od godz. 10.00-13.00 z udziałem społeczności lokalnej. W czasie imprezy odbędzie się aukcja charytatywna.

więcej


 

29 października 2015 r.

OPIEKUJEMY SIĘ GROBAMI LUDZI ZASŁUŻONYCH I ZABYTKOWYMI NAGROBKAMI

Uczniowie naszej szkoły we współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zabytkami objęli całoroczną opieką groby osób zasłużonych dla środowiska lokalnego, a spoczywających na Cmentarzu Mater Dolorosa.

więcej


 

28 października 2015 r.

BAJKI DLA DZIECI Z ŻYTOMIERZA

W odpowiedzi na akcję zorganizowaną przez środowisko artystyczne oraz Wydział Edukacji w Bytomiu, społeczność szkolna aktywnie odpowiedziała na apel. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice przynosili książki dla dzieci z Żytomierza. Łącznie udało nam się zebrać około 120 książek, które 5 października zostały przekazane Wydziałowi Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Dziękujemy za zainteresowanie, otwartość i dobre serce.

więcej


 

24 października 2015 r.

BYTOMSKI PÓŁMARATON JUNIOR

17 pażdziernika w parku miejskim odbył się Bytomski Półmaraton Junior zorganizowany przez OSiR. Wzięły w nim udział SP 3, 4, 51, 54, 23. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 2,1 km w trzech kategoriach wiekowych - klasy IV i młodsi, klasy V oraz klasy VI. Przed biegiem zawodnicy wzięli udział we wspólnej rozgrzewce prowadzonej przez uczniów SP 54.

więcej


 

21 października 2015 r.

ZBIÓRKA MAKULATURY

Ogłaszamy zbiórkę makulatury w dniach 27-29 października. W tych dniach zachęcamy do przynoszenia do szkoły makulatury. Powinna być zapakowana i związana sznurkiem.

mgr Grażyna Urbaniec 
oraz
mgr Krzysztof Plewnia


 

16 października 2015 r.

MISTRZOSTWA BYTOMIA W PIŁCE NOŻNEJ

W dniach 7, 8 oraz 12 października na obiektach klubu sportowego Polonia Bytom rozegrane zostały Mistrzostwa Bytomia szkół podstawowych w piłce nożnej. Reprezentacja naszej szkoły wygrała swoją grupę eliminacyjną pokonując wszystkich rywali.

W poniedziałkowym finale nasi zawodnicy potwierdzili swoje umiejętności bezapelacyjnie wygrywając całe zawody.  W skład reprezentacji naszej szkoły prowadzona przez trenera Macieja Idczaka  wchodzili: Andrzej Suszczewicz, Bryan Kuczob, Dawid Kozicki, Paweł Żyłka, Jakub Tomczak, Kamil Szczypiński, Kamil Wójcik, Paweł Puchał, Mariusz Fornalczyk, Jakub Jańczak

mgr Jakub Kołodziejczyk


 

15 października 2015 r.

III MEMORIAŁ WACŁAWA KUCHARA

2 pażdziernika odbył się III Memoriał Wacława Kuchara zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 54 w Miechowicach. Zawody składały się z Turnieju Piłkarskiego chłopców oraz Czwórboju LA dziewcząt. Żeńska reprezentacja naszej szkoły w składzie: Karolina Kania, Jagoda Budzisz, Maja Węglowska, Klaudia Marczak i Kinga Ślęzak zajęła IV miejsce, a chłopcy: Mariusz Fornalczyk, Paweł Żyłka, Brajan Kuczob, Kamil Wójcik i Andrzej Suszczewicz uplasowali się na miejscu III.

Karolina Kania uzyskała indywidualnie drugi wynik w biegu na 600 m.

Gratulujemy
mgr Katarzyna Pacześna i mgr Maciej Idczak


 

14 października 2015 r.

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

13 października w auli naszej szkoły tradycyjnie odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Przedstawienie pt. "Rosół" zaprezentowali uczniowie klasy Ve i Vf: Daniel Nowak, Kamil Śpiewak, Filip Glura, Kacper Żełabowski, Kamil Kruszko, Dawid Baran, Antoni Kruszyński. Podczas akademii pani dyrektor nagrodziła również zasłużonych pracowników szkoły.

mgr Jakub Kołodziejczyk


 

13 października 2015 r.

XV DZIEŃ PAPIESKI

Z okazji obchodów XV Dnia Papieskiego, Fundacja ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia” z siedzibą w Warszawie udzieliła pełnomocnictwa pani Annie Dziadek do zorganizowania zbiórki publicznej na terenie miasta Bytomia. W obchody Dnia Papieskiego aktywnie włączył się Szkolny Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Specjalny Ośrodek Wychowawczy nr 2.

więcej


 

12 października 2015 r.

MISTRZOSTWA BYTOMIA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

8 pażdziernika reprezentanci naszej szkoły zdobyli Wicemistrzostwo Bytomia w Sztafetowych Biegach Przełajowych, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Zawody odbyły się na terenie parku miejskiego i wzięło w nim udział 15 szkół podstawowych. Wszyscy nasi zawodnicy wykazali się ogromną wolą walki. Na pochwałę zasługuje Adam Łucki z klasy IV - najmłodszy uczestnik naszej reprezentacji.

więcej


 

1 października 2015 r.

WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W dniach 30 września oraz 1 października 2015 r. odbyły się wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Komisja wyborcza w składzie: Dominik Wach i Maciej Żurecki pod opieką Adama Dębały przeliczyła oddane głosy na kandydatów.

Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym została Jagoda Budzisz z poparciem 141 głosów. Łącznie na wszystkich kandydatów oddano 546 głosów ważnych oraz 16 nieważnych. Gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy owocnej pracy dla społeczności szkolnej.

W imieniu opiekunów Samorządu Uczniowskiego
Adam Dębała


 

30 września 2015 r.

ZBIÓRKA KASZTANÓW

Nauczyciele przyrody ogłaszają akcję zbierania kasztanów i żołędzi. Zgromadzone zapasy zostaną przekazane kołom łowieckim, które zimą dokarmiają leśne zwierzęta. Wszyscy uczniowie klas IV-VI, którzy wykażą się dużym zaangażowaniem otrzymają dodatkowe dodatnie punkty z zachowania.

Zatem zapraszamy do parków na spacer i udane zbiory.


 

24 września 2015 r.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”. Tegorocznej akcji przyświecało hasło „Wyprawa - poprawa”. Pod opieką nauczycieli przyrody uczniowie klas IV-VI sprzątali teren wokół szkoły oraz pobliski park.

więcej


 

21 września 2015 r.

90-LECIE POWSTANIA HUFCA ZHP BYTOM

Od piątkowego  do niedzielnego popołudnia nasza drużyna w sile 45 zuchów harcerzy i instruktorów, uczestniczyła w zlocie drużyn bytomskiego hufca z okazji zakończenia obchodów 90-lecia powstania Hufca ZHP Bytom. Było mnóstwo wspaniałej zabawy i ciekawych zajęć. Wszyscy wrócili zadowoleni.

więcej


 

17 września 2015 r.

BYTOMSKA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W roku szkolnym 2015 / 2016 Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi jest koordynatorem prestiżowej Regionalnej Bytomskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych w miastach: Bytom, Chorzów, Piekary Śląskie i Świętochłowice – jest to już 10 edycja tego konkursu językowego, którego inicjatorem była SP nr 32 w Bytomiu. W bieżącym roku szkolnym współorganizatorami są SP nr 32 oraz SP nr 28 w Bytomiu.

więcej


 

14 września 2015 r.

BYTOMSKIE SPOTKANIA EUROPEJSKIE

W sobotę 12 września odbyły się Bytomskie Spotkania Europejskie w ramach XI Dni Organizacji Pozarządowych. Uczniowie z bytomskich szkół prezentowali na scenie w Agorze różne kraje Europy. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęła Komisja Europejska. Nasi uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali prezentację sceniczną o Hiszpanii

więcej


 

10 września 2015 r.

NARODOWE CZYTANIE 
BOLESŁAW PRUS - LALKA

„To był piękny dzień. Piękny w całej Polsce, bo można było dziś nie tylko w setkach polskich miast i miasteczek usłyszeć "Lalkę", w różnych miejscach...

więcej


   

1 września 2015 r.

POWITANIE PIERWSZOKLASISTÓW


 

24 sierpnia 2015 r.

ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE
ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Nowy rok szkolny rozpocznie się 1 września.

O godzinie 8:00 w kościele pod wezwaniem Najświetszego Serca Pana Jezusa odbędzie się msza święta w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli.

O godzinie 9:00 uczniowie klas V spotkają się z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych.

O godzinie 10:00 w auli szkolnej przywitani zostaną pierwszoklasiści, uczniowie klas II-IV oraz VI spotkają się z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych.

Statystyki

Użytkowników:
7
Artykułów:
530
Odsłon artykułów:
1298536

..


herb bytomia 230


 

Poziom zanieczyszczeń 

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com