Telefony sekretariatu:
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33

fax: (32) 280-00-69
w godzinach od 7:00 do 15:00

e-mail: sekretariat[at]sp51.bytom.pl

 

12 grudnia 2017

DRUŻYNOWY TURNIEJ MIKOŁAJKOWY 

8 grudnia 2017r. na sali "Czarnych" Bytom odbył się Drużynowy Turniej Mikołajkowy. Rywalizacja toczyła się między klasami Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu a klasą 5d ze Szkoły Podstawowej nr 51.

więcej


 

12 grudnia 2017

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

6 grudnia w szkole zapanowała wyjątkowa mikołajkowa atmosfera. Oprócz odwiedzin Świętego Mikołaja, uczniowie przyłączyli się do szkolnej akcji "Załóż czapkę Mikołaja" zorganizowanej przez samorząd uczniowski. Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do wypatrywania informacji o kolejnych akcjach (następna już w styczniu!).

więcej


 

11 grudnia 2017

KONKURSY CZYTELNICZE W KLASACH 4-7 

W klasach czwartych  zorganizowano konkurs ze znajomości treści " Mikołajka" R. Goscinnego, w piątych - " Magicznego drzewa" A. Maleszki, szóstej  a, b, i c  - ze znajomości treści „Opowiadań wybranych”  A. Czechowa , szóstej e - " Hobbita" J. R. R. Tolkiena, w siódmych  - " Opowieści wigilijnej" Ch. Dickensa.

więcej


 

5 grudnia 2017

KONKURS RECYTATORSKI "PIERŚCIEŃ SWIĘTEJ KINGI"

28 listopada czworo naszych uczniów wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Polskiej Poezji Religijnej "Pierścień św. Kingi". Etap rejonowy odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Bytomiu.

więcej


 

4 grudnia 2017

IX MIEJSKIE OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSOPPRAWNYCH

Od 27 listopada do 1 grudnia organizowalismy i uczestniczyliśmy w warsztatach realizowanych w ramach miejskich obchodów międzynarodowego dnia osób niepełnosprawnych. 

więcej


 

 1 grudnia 2017

KONKURSY CZYTELNICZE

Biblioteka szkolna zorganizowała cykl konkursów czytelniczych. Pierwszoklasiści brali udział w konkursie ze znajomości treści „Pięciopsiaczków” W. Chotomskiej, uczniowie klas drugich wykazywali się znajomością  „Legend polskich” tej samej autorki. Trzecioklasiści poznawali frazeologizmy zawarte w książce G. Kasdepke „ Co to znaczy…”.

więcej


 

27 listopada 2017

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

27 listopada obchodziliśmy  Dzień Pluszowego Misia.  Z tej okazji , jak co roku, urządziliśmy wielką akcję liczenia misiów. Najwyższą „średnią misiową”  - ponad 5 misiów na ucznia - uzyskała klasa 3A, na drugim miejscu znalazła się klasa 3B, na trzecim -  klasa 1C.

więcej


 

25 listopada 2017

WIZYTA W SEJMIE RP

Dnia 21 sierpnia klasa VIIe została zaproszona przez Pana Posła Tomasza Głogowskiego na wycieczkę autokarową do Warszawy. W trakcie pobytu w stolicy uczniowie zwiedzili starówkę a głównym punktem programu było zwiedzanie budynków Sejmu RP.

więcej


 

23 listopada 2017

TRAGEDIA KOPALNI WUJEK- PAMIĘTAMY!

Uczennica kl.7a Marta Michalak zdobyła Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ,, Tragedia Kopalni Wujek- pamiętamy”.

więcej


 

13 listopada 2017

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

"Nie zginie Polska, nie zginie!

Lecz żyć będzie po wieki wieków w potędze i chwale.

Dla was, dla nas i dla całej ludzkości".

Ignacy Jan Paderewski

więcej


 

10 listopada 2017

POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 8 listopada 2017r., w ramach obchodów związanych z 99 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego odbył się Międzyszkolny Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej „Polskie drogi do niepodległości”.

więcej


 

06 listopada 2017

ŚWIATOWY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA

Zakończyła się akcja zbierania makulatury z okazji Światowego Dnia Oszczędzania.
Trwała od 31 października do 6 listopada.

więcej


 

06 listopada 2017

MAM MARZENIE 

"Gdy marzenia się spełniają

to choroby gdzieś znikają...

...choć na chwilę"

więcej


ulice4

 

23 października 2017

PATRONI NASZYCH ULIC

Ogólnopolski Projekt Instytutu Pamięci Narodowej realizowany przez uczniów naszej szkoły zgromadzonych w Szkolnym Klubie Wolontariatu. Warto znać patrona swojej ulicy, wiedzieć, czyje nazwisko wymieniamy, podając przy różnych okazjach własny adres.

więcej


 

22 października 2017

"GORĄCZKA ZŁOTA"

Każdegop roku uczniowie naszej szkoły, ich rodzice oraz najbliżsi angazuja sie w zbiórkę monet groszowych. Dzieki ich otwartym sercom udaje sie zebrać "złoty kruszec" i przekazać organizatorowi akcji, którym jest Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Bytomiu.
opierkun SK PCK

Aneta Mazur

podziękowanie

dyplom


150certyfikat

 

22 października 2017

JESTEŚMY SOLIDARNĄ SZKOŁĄ

Już po raz czwarty nasza szkoła otrzymała certyfikat za realizację ogólnopolskiego programu „Solidarna Szkoła”, prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Europejskie Centrum Solidarności.

więcej


201710nowiczytelnicy

 

17 października 2017

NOWI CZYTELNICY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W październiku do grona czytelników dołączyli uczniowie klas pierwszych.

Podczas zajęć w bibliotece szkolnej dzieci poznały zasady korzystania z księgozbioru w czytelni i wypożyczalni -  uczestniczyły w scenkach sytuacyjnych, ucząc się prawidłowego wypożyczania i zwracania książek.

więcej


 

12 października 2017

50 LECIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 51

Liczni goście przybyli na uroczyste obchody 50-lecia naszej szkoły. Przygotowano kilka atrakcji min. występy taneczno-wokalne prezentowane na auli.

więcej


 

6 października 2017

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

Uczniowie I-III rozpoczęli całoroczną akcję, mającą na celu wyłonienie Super Klasy. Będą brać udział w konkursach, zawodach, uroczystościach i różnego rodzaju przedsięwzięciach szkolnych i pozaszkolnych. Dzisiaj odbyła się pierwsza akcja - uczniowie, z okazji Światowego Dnia Uśmiechu,  przygotowali uśmiechnięte buzie i ozdobili nimi gigantyczny plakat.

więcej


 

28 września 2017

PASOWANIE NA UCZNIA

W czwartek, 28 września 2017 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu.To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Tak było i tym razem, kiedy to pierwszoklasiści dokonali aktu ślubowania i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.

więcej


 

25 września 2017

NARODOWE CZYTANIE 2017

W naszej szkole po raz szósty odbyła się edycja Narodowego Czytania. Uczniowie z klasy 7e -Wiktoria Zając, Natalia Klita, Zuzanna Smolarczyk, Kacper Żełabowski, Dawid Baran, Liwia Petelicka, Zuzanna Zakrzewska, Artur Frączek, Antoni Kruszyński, Mateusz Kukulski w niezwykle sugestywny sposób odczytali uczniom z klas siódmych zawiłości między  krakowską inteligencją a chłopami, weszli w role bohaterów bawiących się na weselu i  wypowiadających swe kwestie w akcie I. Po lekturze uczniowie wykonywali formy plastyczne, wianki oraz wycinanki, które staną się elementem dekoracyjnym klas.

więcej


 

18 września 2017 r.

NAJBARDZIEJ USPORTOWIONA SZKOŁA W BYTOMIU

W dniu 18 wrzesnia odbyło się uroczyste  wreczenie nagród w rywalizacji na najbardziej usportowioną szkołę w Bytomiu.

więcej


 

17 września 2017 r.

SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2017

"Sprzątanie Świata - Polska 2017" to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ na środowisko.

więcej


 

12 września 2017r.

NAGRODA PREZYDENTA MIASTA DLA NASZEGO UCZNIA

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Daniel Nowak, otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017.

więcej


4 września 2017 r.

POWITANIE NASZYCH PIERWSZOKLASISTÓW

      

     

     

     

     

 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w dniu 04 września 2017r.

Klasy 1 godz. 9.30 w auli szkoły

Klasy 2-4 oraz 6-7  godz.9.30 w salach lekcyjnych

Klasy 5 oraz klasa 7e godz.9.00 w salach lekcyjnych


Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego – poniedziałek (04.09.2017r.) godz.8.00 w kościele NSPJ ul. Pułaskiego 9 w Bytomiu


 

30 sierpnia 2017 r.

NOWY ROK SZKOLNY Z HARCERZAMI

Harcerska Drużyna Wodna im. hm Joachima Barona

Rozpoczynamy Nowy Rok Harcerski

więcej

Statystyki

Użytkowników:
6
Artykułów:
221
Odsłon artykułów:
153894

. 

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com