Telefony sekretariatu:
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33

fax: (32) 280-00-69
w godzinach od 7:00 do 15:00

e-mail: sekretariat[at]sp51.bytom.pl


   

RODZINA POLONIJNA

Projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej

Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych
w języku polskim ze szkołami w Polsce.

więcej


 

   

BYTOMSKA AKADEMIA KOMPETENCJI


więcej

 

BIEG PO ZDROWIE

W klasie 4b oraz 4d na zajęciach przyrody będzie realizowany program antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie” pod patronatem Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

więcej


 

ORTOGRAFITTI

Metoda pracy według programu edukacyjno-terapeutycznego „Ortograffiti” jest skutecznym narzędziem, pomagającym zapobiegać powstawaniu niepowodzeń szkolnych u uczniów.

więcej


 

SOLIDARNA SZKOŁA

Od września 2013 r. uczestniczymy w ogólnopolskim programie realizowanym przez Europejskie Centrum Solidarności i Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej "SOLIDARNA SZKOŁA”.

więcej


 

ZGODNIE Z NATURĄ

Nasz szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu Zgodnie z naturą pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Zgodnie z naturą to ogólnopolski program edukacji ekologicznej realizowany w szkołach podstawowych i gimnazjach, w rejonach, w których występują różne formy ochrony obszarowej, zwłaszcza na obszarach Natura 2000. Promowane są aktywności, które są zgodne z zasadami poszanowania przyrody, ale jednocześnie łamią stereotypy na temat obszarów chronionych jako terenów zamkniętych.

więcej


 

TRZYMAJ FORMĘ

Nasza szkoła przystąpiła do programu ogólnokrajowego „Trzymaj formę” we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną w Bytomiu.

Nasze hasło: „Żyj zdrowo, odżywiaj się prawidłowo”.

Celem programu jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia oraz realizacji aktywności fizycznej na ogólny stan zdrowia. W programie uczestniczą uczniowie klasy Vd i VIe pod opieką pań: Anety Sitko i Małgorzaty Szynczewskiej.

więcej


 

SZKOŁA W RUCHU

Nasza szkoła przystąpiła do Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Ubiegamy się o przyznanie tytułu „Szkoła w ruchu”. Tytuł przyznany będzie szkołom, które w istotny sposób przyczyniają się do promowania w swoim środowisku aktywności fizycznej.

W ramach akcji społeczność szkolna  podejmować  będzie różne formy aktywności fizycznej kształtujące zdrowy styl życia.

więcej


 

ROK JULIANA TUWIMA

Julian Tuwim kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków, ucząc ich zarazem poczucia humoru i ukazując optymizm codziennego życia. (…) Poezja Juliana Tuwima jest jedną z najważniejszych w XX wieku propozycji uprawiania sztuki słowa. Bogata i różnorodna twórczość autora “Kwiatów polskich” stanowi żywotną i atrakcyjną propozycję dla odbiorców w każdym wieku.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu dorobku poety dla dziedzictwa narodowego, ogłasza rok 2013 Rokiem Juliana Tuwima

więcej


 

PROGRAM EDUKACYJNY
ELEMENTARZ KORCZAKA

„Elementarz Korczaka” to program edukacyjny Centrum Edukacji Obywatelskiej, który realizowany jest w Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w ramach obchodów Roku Janusza Korczaka ogłoszonego przez Sejm RP.

Nie wolno zostawiać świata, jakim jest.

Wcielajmy w życie wspólnie – nauczyciele i uczniowie – działając „nie wśród dzieci, ale razem z dziećmi”, ideę najważniejszą – prawio dziecka do wypowiadania swoich myśli i udziału w dotyczących go decyzjach dorosłych.

więcej


 

PROGRAM UNII EUROPEJSKIEJ
OWOCE W SZKOLE

Bierzemy udział w smacznym projekcie "Owoce w szkole", dzięki któremu na przerwach pałaszujemy zdrowe przekąski.

Oprócz tego, uczymy się także zasad higieny i zdrowego odżywiania. Poznajemy proste przepisy i próbujemy testować je na nas samych oraz na naszych nauczycielach. Przygotowujemy smaczne kanapki, sałatki, a czasem zdarzy się galaretka owocowa. To świetna i smaczna zabawa.

więcej


 

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Bierzemy udział w ogólnopolskim projekcie "Szkoła bez przemocy", uczymy się w jaki sposób dbać o bezpieczeństwo swoje, kolezanek i kolegów

Mamy prawo do tego, aby czuć się bezpiecznie w każdym miejscu.

Program objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

więcej


 

ZIELEŃ WOKÓŁ NAS
PROGRAM LIGI OCHRONY PRZYRODY

Zieleń wokół nas to nasz projekt mający na celu stworzenie szkolnego arboretum. Alei tulipanowca nadaliśmy imię profesora Władysława Szafera.

Obiecujemy, że będziemy chronić nasze drzewa, walczyć ze szkodnikami, opatrywać połamane gałęzie, a gdy trzeba będzie przyniesiemy wody. Oddamy im nasze dziecięce serca i przyjaźń.

więcej


 

SZKOLNY KLUB POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA
ISKIERKA

Celem działalności naszego koła jest aktywacja środowiska szkolnego w działalność humanitarną i niesienia pomocy potrzebującym. Działa w szkole od 2006 roku. Opiekę sprawują  mgr Katarzyna Kołodziejczyk i mgr Aneta Mazur.

więcej


 

E-TWINNING

Nasza szkoła współpracuje ze szkołami z całej Europy, dając uczniom możliwość i szanse kontaktu z młodzieżą z innych krajów. Naszym celem jest umożliwienie dzieciakom poznanie kultury i obyczajów innych krajów, porównanie ich z naszymi wartościami i pokazanie, że inne nie znaczy gorsze. Poprzez naukę oraz dobrą zabawę uczniowie mają możliwość zdobyć wiedzę, która będzie im pomocna w życiu, maja szansę poznać ludzi z odległych krajów i nawiązać znajomości, a nawet przyjaźnie, które przetrwają lata, kształcąc przy tym znajomość języków obcych oraz co jest dla nas najważniejsze – praktyczne zastosowanie poznanych struktur gramatycznych i słownictwa języka obcego.

więcej

 

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com